پروفایل
آیا خانم ها می توانند از عطر های مردانه استفاده کنند؟
اوژن استوار 24 تیر 1402 17 بازدید

 

آیا استفاده از عطر مردانه برای زنان مناسب است؟

واقعیت این است که هیچ مانعی بر سر راه استفاده از عطر مردانه برای زنان وجود ندارد. عطرهای مردانه طوری طراحی شده‌اند که جنس مخالف را به خود جذب کنند و بنابراین عجیب نیست که بانوان اغلب نت‌های چرمی و چوبی به‌کاررفته در عطرهای مردانه دوست دارند. با این‌حال، اگر هدف خانم‌ها از عطر زدن صرفا جذب مردان به‌سوی خودشان باشد، طبیعتا استفاده از عطر مردانه نمی‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد.

بعضی از نت‌های به‌کاررفته در عطرها برای جذب کردن نوع جنسیت خاصی طراحی شده‌اند. بنابراین مردان و زنان، براساس نت‌های مورد استفاده در عطرها،‌ واکنش‌های متفاوتی نسبت به آنها نشان می‌دهند.

درواقع عطرها به شیوه‌ای ساخته می‌شوند که وقتی مردان از عطرهای طراحی‌شده برای مردان استفاده می‌کنند، جلوه جذاب‌تری برای زنان پیدا می‌کنند. همان‌طور که گفته شد، نت‌های چوبی، ‌چرمی و خاکی‌ـ‌زمینی در عطرهای مردانه اغلب همان نت‌هایی هستند که زنان را عاشق خودشان می‌کنند. پس کاملا طبیعی است که زنان به عطرهای مردانه علاقه‌مند شوند.

بنابراین استفاده از عطر مردانه برای زنان معمولا مشکلی ندارد، چون عطرهای مردانه آن‌قدرها هم برای زنان غیرمتناسب نیستند. عطرهای مردانه معمولا شیرینی کمتری دارند و تمرکز اصلی‌شان به نت‌های میانی و پایه محدود می‌شود، اما همه عطرهای مردانه هم عملکرد خوبی برای زنان ندارند. عطرهای شدیدا مردانه اصلا به بانوان پیشنهاد نمی‌شوند، اما اگر علاقه شخصی و خاصی به استفاده از عطر مردانه برای زنان دارید، تصمیم نهایی با خود شماست.

 

10

 

تفاوتهای بین عطر یا ادکلن های مردانه و زنانه

بطور کلی، عمده ترین تفاوت بین عطر یا ادکلن های زنانه و بهترین عطر مردانه نوع نت هایی است که در آنها بکار برده می شود.عطر یا ادکلن های زنانه معمولا از نت های میوه ای و گل فام تشکیل شده اند و ترکیبانی که درعطر یا ادکلن های زنانه بکار رفته است در واقع باعث جذب مردان به رایحه های زنانه می شود.

عطر یا ادکلن های مردانه هم معمولا از نت های خاکی-زمینی، چرمی و چوبی تشکیل شده است تا باعث جذب زنان به رایحه های مردانه شود و نشانه صلابت و استواری شخصیت مردانه است.

از دیگر تفاوت های بین عطر یا ادکلن های زنانه و مردانه می توان به مواردی چون فرایندهای برند سازی، تبلیغات و بازاریابی اشاره نمود. وقتی که برندهای مشهور، عطر یا ادکلن های مردانه را به بازار عرضه می کنند، معمولا از عناصر مردانه در چارچوب های تبلیغاتی کمک می گیرند.

برای تبلیغات عمدتا با تصویرسازی از مردان ایده آل و بی نقص (و بیشتر از بازیگران یا مدل های مشهور) استفاده می شود. دلیل این ترفندها بیشتر برای وسوسه کردن یا متقاعد کردن مردان برای جذب و خرید عطر یا ادکلن تبلیغاتی است.

 

images_1658230400-scaled

 

استفاده از عطر زنانه برای مردان مناسب است؟

شاید استفاده زنان از ادکلن مردانه رایج‌تر باشد؛ بااین‌حال، برخی از آقایان تصور می‌کنند درصورت استفاده از عطر زنانه، آن‌ها را بیش از پیش، مجذوب خود خواهند کرد. زیرا رایحه عطر زنانه، مورد علاقه خانم‌ها خواهد بود. باتوجه‌به تاثیری که رایحه عطر روی اطرافیان خواهد داشت، پیشنهاد می‌کنیم که عطری مطابق با جنسیتتان انتخاب کنید.

این نکته را به‌خاطر داشته باشید که نت‌های به‌کار رفته در عطر زنانه، برای جذب کردن مردان به‌کار رفته است؛ بنابراین طوری طراحی شده که جذابیت زنان را برای مردان بیشتر کند. برای مثال عطر با بوی وانیل مانند عطر جورجیو آرمانی اس آی پشن زنانه جزو عطرهای اغواگر زنانه است که می‌توان برای جذب مردان در قرارهای عاشقانه یا مهمانی‌ها از آن استفاده کرد.

 

چگونه تشخیص بدهیم که یک عطر برای مردان است یا برای زنان

بیشتر ما هنگام انتخاب عطرها معمولا می‌خواهیم عطری بخریم که با جنسیت خودمان تناسب داشته باشد، اما گاهی اوقات هم پیش می‌آید که بعضی افراد سراغ عطرهای مخالف جنسیت خودشان می‌روند. در هر صورت، همه ما در درجه اول باید بدانیم که چطور تفاوت میان عطرهای زنانه و مردانه را تشخیص بدهیم و بعد به خرید عطرها فکر کنیم. راه‌های زیر به شما آموزش می‌دهند که آیا عطر مورد نظرتان برای مردان طراحی شده است یا برای زنان. برای خرید عطر اینوکتوس بر روی لینک کلیک کنید.

 

چگونه تشخیص بدهیم که یک عطر برای مردان است یا برای زنان

 

  1. نت‌های موجود در عطرها

یکی از روش‌های واضح برای تشخیص جنسیت عطرها، نگاه کردن به نت‌های موجود در آنها است. با یک جست‌وجوی ساده در سایت عطرافشان می‌توانید اطلاعات خوبی درباره جزئیات نت‌های استفاده‌شده در عطرهای مختلف به‌دست بیاورید. قبلا هم گفتیم که عطرهای زنانه معمولا از نت‌های میوه‌ای و گل‌فام استفاده می‌کنند. پس اگر به نت‌هایی مانند اسطوخودوس، ‌رز، پرتقال، توت‌ها یا دیگر نت‌های میوه‌ای و گل‌فام برخورد کردید، به احتمال بسیار زیاد با یک عطر زنانه مواجه هستید. به همین ترتیب، ‌اگر عطر مورد نظرتان حاوی نت‌های چوب سدر، چوب صندل، ‌مشک، چرم، تنباکو یا دیگر نت‌های خاکی‌ـ‌زمینی بود، به احتمال بسیار زیاد یک عطر مردانه پیش روی شماست.

با این‌حال، تکیه کردن یک‌جانبه بر نت‌های درون عطرها روش مطمئن و بی‌نقصی برای تشخیص جنسیت آنها نیست، زیرا نت‌هایی هم وجود دارند که به‌طور مشترک در ادکلن زنانه معروف و مردانه کاربرد دارند، مثل نت‌های مرکباتی (اگرچه نت‌های مرکباتی عمدتا در عطرهای مردانه یافت می‌شوند، اما گاهی اوقات در عطرهای زنانه هم به‌کار می‌روند).

  1. نوع عطر

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، نوع عطر است. اگر کلمه «کلون» (Cologne) در بسته‌بندی عطر پیش روی شما مشاهده شود، به احتمال زیاد برای مردان طراحی شده است. در ایالات متحده آمریکا، عبارت «کلون» همیشه برای عطرهای مردانه به‌کار می‌رود. اگرچه این محصولات بیشتر برای آقایان طراحی می‌شوند، اما نکته جالب دیگر این است که آمریکایی‌ها به دیگر انواع عطرهای طراحی‌شده برای مردان هم (مانند محصولات ادو تویلت) ‌همچنان کلون می‌گویند!

با این‌حال، «کلون» درواقع مخفف عبارت «ادو کلون» (Eau de Cologne) است که در کنار ادو تویلت و ادو پارفیوم به‌عنوان یکی از انواع عطرها شناخته می‌شود. همان‌طور که گفتیم، ادو کلون‌ها معمولا برای مردان طراحی می‌شوند. پس اگر دنبال عطرهای مردانه هستید، ‌محصولات ادو کلون قطعا انتخاب ایده‌آلی برای شما خواهند بود.

بعضی افراد تصور می‌کنند که محصولات ادو پارفیوم صرفا برای زنان طراحی می‌شوند، درحالی که این عبارت فقط به غلظت محصول مورد نظر اشاره دارد و نه به جنسیت آن. پس امکان ندارد که بتوانید مردانه یا بهترین ادکلن زنانه بودن یک عطر را براساس غلظت ادو پارفیوم آن تشخیص بدهید.

  1. نام عطر درج‌شده روی بسته‌بندی

با کمک روش دوم که توضیح داده شد، همچنان نمی‌توانید تشخیص بدهید که یک عطر برای مردان طراحی شده است یا برای زنان، چون همه عطرها که در گروه ادو کلون‌ها قرار نمی‌گیرند! اگر به محصولات ادو تویلت (EDT) یا ادو پارفیوم (EDP) علاقه‌مند هستید و می‌خواهید بدانید که عطر پیش روی شما برای مردان طراحی شده یا برای زنان، بهترین راه این است که به برچسب یا لیبل بسته‌بندی عطرها دقت کنید.

اگر از کلمه «فمه» (Femme) استفاده شده باشد، یعنی عطر مورد نظرتان برای زنان طراحی شده است. به همین ترتیب، اگر از کلمه «هومه» (Homme) استفاده شده باشد، پس با یک بهترین ادکلن مردانه با ماندگاری بالا طرف هستید.

گاهی اوقات هم ممکن است که هیچ کدام از این کلمات در محصولات ادو تویلت یا ادو پارفیوم به‌کار نرفته باشند. در این صورت بهتر است از مسئولان فروشگاه درباره این موضوع سوال کنید. اگر هم آنلاین خرید می‌کنید، ‌به‌راحتی می‌توانید صفحه جزئیات هر محصول را باز کنید و توضیحات ارائه‌شده و بخش پرسش و پاسخ هر محصول را با دقت بخوانید.

در بعضی از موارد هم ممکن است که عطر مورد نظرتان در گروه عطرهای یونی (مشترک برای مردان و زنان) قرار داشته باشد و هیچ چیزی درباره جنسیت مناسب برای استفاده از آن پیدا نکنید.

 

سخن پایانی

در آخر می توان گفت با اینکه هیچ مانعی برای استفاده ی زنان و مردان از عطر و ادکلن جنس مخالف وجود ندارند، ولی توصیه می شود از عطر یا ادکلن متناسب با شخصیت و جنسیت خود استفاده کنید تا با استفاده از عطر به خواسته خود به درستی برسید و عطر را به عنوان تکمیلی از شخصیت خود و القای پیام درست به مخاطب خود داشته باشید.

 

ثبت دیدگاه