پروفایل
ادکلن مردانه مناسب فصل زمستان+ معرفی 10 عطر با خط بوی بالا
اوژن استوار 27 شهریور 1401 29 بازدید

ادکلن مردانه مناسب فصل زمستان در بازار عطر و ادکلن تعداد زیادی ادکلن با بوی عالی و ماندگاری بالا برای مردان وجود دارد. با این شرایط، بعضی از آن عطرهای خارق‌العاده، اصلا ماندگاری چندانی ندارند و در طول چند ساعت از بین می‌رود. این عطرها پخش بوی خوبی نداشته و پشت سر شمارد بوی زیادی باقی نخواهد گذاشت. داشتن یک عطر واقعاً جذاب، اغواگر و تازه، بسیار خوب است، اما در آخر فایده‌ای ندارد که تا زمانی که از خانه خارج می‌شوید کاملاً از بین رفته باشد یا فقط یک رایحه پوستی داشته باشد.

مطالبی که می خوانید:

 

زمستان و هوای سرد

کت و ژاکت و لباس‌های خود را آماده کرده‌اید؛ اما یک‌چیز را در کنار آن‌ها قرار نداده‌ای - عطر و ادکلن مخصوص هوای سرد. با سرد شدن هوا، شما به رایحه‌ای با نت‌های گرم‌تر مانند عنبر، چرم و توتون نیاز دارید؛ اما هزاران گزینه وجود دارد. این انتخاب‌ها می‌تواند گیج‌کننده و طاقت‌فرسا باشد. در مقاله امروز فروشگاه عطر و ادکلن، ما این کار را برای شما انجام داده‌ایم. ما 10 ادکلن برتر مناسب هوای سرد را بر پایه‌ی قیمت دسته‌بندی کرده‌ایم. با پایان این مقاله، عطری عالی و مناسب با هوای سرد زمستان پیدا می‌کنید.

 

نت‌های عطر چیست؟

نت‌ها برای دسته‌بندی رایحه‌های سازنده ادکلن یا عطر است: نت‌ عطر بالایی لایه بالایی نت‌ها هستند که بوی آن‌ها فقط 5-15 دقیقه قبل از انتقال به نت‌های قلب دوام می‌آورند. نت‌های قلب به‌عنوان یک سپر و برای نت‌های پایه عمل می‌کنند و به‌طور متوسط 20-60 دقیقه دوام دارد. نت‌های پایه عناصر سازنده‌ای هستند که هر رایحه‌ای بر آن‌ها شکل‌گرفته شده است.

آن‌ها طولانی‌ترین دوام رادارند و بسیار غنی و منحط هستند. این بوی واقعی‌ای است که در کل مدت‌زمان ماندگاری عطر و ادکلن خود حس خواهید کرد. بیایید بر روی رایحه‌های برتر زمستانی تمرکز کنیم.

 

نت‌های عطر چیست؟

 

بیشتر بخوانید: عطر بیک

 

خط بو عطر چیست؟

خط بوی عطر با سیاژ عطر یکی از اصطلاحاتی که ممکن است در دنیای عطر و ادکلن ها شنیده باشید ولی مفهوم آن را به‌خوبی متوجه نشده باشید. احتمالاً برایتان پیش‌آمده است که در خیابان یا در آسانسور متوجه یک رایحه عطر شده باشید که به شما انتقال داده‌شده است. این رایحه ممکن است حتی تا مدتی پس از رفتن آن شخص نیز همچنان باقی‌مانده باشد.

این موضوع به دلیل خط بوی فراوانی است که آن عطر داشته است. اگر در دنیای عطر و ادکلن ها توضیح دهیم؛ زمانی که شخصی از کنار ما عبور می‌کند و ما رایحه عطر او را حس می‌کنیم، به‌اصطلاح سیاژ آن عطر به ما رسیده است. امیدواریم که معنی کلمه را برای شما به‌طور کامل توضیح داده باشیم.

 

عطر مردانه با پخش بوی بالا

پخش بویی عالی مهم‌ترین عامل جذابیت عطر است و شدیداً موردتوجه جنس مخالف قرار می‌گیرد. معمولاً  انتخاب عطر، رایحه و کیفیت آن حرف اول را می‌زند و دو گزینه ماندگاری و پخش بو از قسمت‌های اصلی انتخاب عطر بوده است. بعضی افراد تنها معیار کیفیت عطر را ماندگاری بوی آن در می‌دانند، درصورتی‌که عوامل دیگری نیز در انتخاب عطر مفید هستند. علت آنکه آقایان از نت چرم و تلفیق آن با سایر نت‌ها لذت می‌برند معمولاً در یک ادکلن مردانه شاخص دیده می‌شود.

 

تأثیر هوای سرد بر ادکلن چیست؟

رایحه‌های سبک‌تر و تابستانی در هوای سردتر به‌خوبی کار نمی‌کنند. با کاهش دما، سطح رطوبت پوست نیز کم می‌شود که باعث خشک شدن آن‌ها خواهد شد و پوست خشک مانند پوست مرطوب ادکلن را به‌خوبی نگه نمی‌دارد. رایحه‌ی سبک و تابستانی در هوای سردتر زودتر از بین می‌رود بنابراین شما به ادکلنی احتیاج دارید که دارای نت‌های پایه سنگین‌تری باشد و باید به دنبال رایحه‌هایی با پروجکشن و طول عمر زیاد باشید:

 معنی کلمه پروجکشن فاصله‌ای است که  رایحه عطر می‌تواند توسط دیگران مشخص شود. این معمولاً با متر اندازه‌گیری می‌شود و ماندگاری یا طول عمر مدت دوام یک رایحه است و معمولاً با ساعت اندازه‌گیری می‌شود.

 

تأثیر هوای سرد بر ادکلن چیست؟

 

بهترین عطرهای زمستانه چه ویژگی‌هایی دارند؟

حس بویایی ما در زمستان به شکل متفاوتی کار می‌کند؛ نسبت به فصل‌های گرم سال حساسیت کمتری دارد و نمی‌تواند عطرهایی را که به‌خوبی در تابستان حس می‌کردیم را با همان کیفیت شناسایی کند! به همین دلیل است که عطرهای تابستانه در زمستان بوی غیرمتعارف و نه‌چندان دلپذیری دارند. در زمستان عطر گیاهان، شکوفه‌ها و گل‌ها بسیار کمتر در فضا به مشام می‌رسد. در مقابل زمستان برای ما یادآور بوی چوب، آتش، میوه‌های زمستانی و چیزهایی از این دست است. در این فصل از غذاهای پرادویه استفاده می‌کنیم و لباس‌های گرم و چرمی می‌‍‌پوشیم. اینها باعث می‌شود بوی ادویه و چرم، زمستان را برایمان تداعی کند.

 

10 نمونه از ادکلن مردانه مناسب فصل زمستان با خط بوی بالا

1-عطر مردانه دیت فور من

یک رایحه شرقی و میوه‌ای است. این عطر جدید احساس بی‌پروایی و مردانگی به فرد انتقال می‌دهد. نت‌های آغازین آن‌یک برخورد میوه‌ای است، دارای نت‌های پاتچولی و نت‌های اصلی عود است این عطری خارق‌العاده و باقیمت بسیار عالی است و در هر ملاقاتی احساس شگفت‌انگیزی را برای شما ایجاد می‌کند. نت‌های بالایی: ترنج، لیمو، نارنجی ماندارین، توت‌فرنگی. نت‌های قلب: پاچولی، هل. نت‌های پایه: آگاروود (عود)، وتیور

 

2-عطر مردانه از دولچه اند گابانا

هیچ فهرستی از عطرهای زمستانی بدون The One ساخته‌شده توسط دولچه‌اند گابانا کامل نیست. این رایحه ترکیبی مست‌کننده از نت‌های چوبی و خامه‌ای است. با ترکیبی بی‌نظیر از گریپ‌فروت و گشنیز با ریحان تازه باز می‌شود. این باعث ایجاد دهانه تلخی می‌شود در کل رایحه ادامه دارد و به آن حس بسیار مردانه‌ای را انتقال می‌دهد. نت‌های تند قلب، حال و هوای جشن را قرا می‌گیرند درحالی‌که نت‌های پایه، آکورد توتون وانیلی شیرین تولید می‌کند. نت‌های بالایی: گشنیز، ریحان، گریپ‌فروت. نت‌های قلب: زنجبیل، شکوفه پرتقال، هل. نت‌های پایه: کهربا، سرو، تنباکو بوده است.

 

عطر مردانه از دولچه اند گابانا

 

3-عطر مردانه لانویت دی الهوم ال اینتنس از برند فرانسوی ایوسن لورن

این عطر شرقی، غلیظ و اغواکننده که ماندگاری طولانی‌مدتی دارد، رایحه این عطر، بسیار قوی‌تر از نسخه‌های قبلی آن بوده و بازتابی از جذابیت، شجاعت، قدرت و نیروی اغواگری مرد معاصر است. که رایحه‌ای عطر تلخ و شیرین و گرم دارد و در گروه بویایی شرقی قرار می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید: عطر افشان

 

4-عطر مردانه مارلی پگاسوس (Pegasus) از برند فرانسوی پرفیومز د مارلی 

در افسانه‌های یونان، پگاسوس نام اسبی سفید و بالدار بوده که همواره به‌عنوان سمبلی از قدرت و سرعت معروف است. در ابتدای این عطر، رایحه‌ای وانیلی، به همراه تندی خاصی از نت زیره پخش می‌شود. رایحه غالب این عطر مردانه بر پایه رایحه‌ای از ترکیب وانیل و رز ماری است.

 پس از چند دقیقه رایحه میانی این عطر حس می‌شود. طعم وانیل با شیرینی کمی که دارد، با رایحه‌ای از گل یاس و عطری نسبتاً گرم و مخملی از بادام تلخ ترکیب‌شده و بر روی پس‌زمینه‌ای از دکلن مردانه با رایحه گرم و ملایم اسطوخودوس نشان داده می‌شود.

  و وانیل در  رایحه پایانی عطر یاس و اسطوخودوس و تلخی بادام کم‌کم از بین می‌رود و نت چوب صندل آشکار می‌شود. حالتی شیری به همراه وانیل با گرمایی میانه بروز می‌کند و شما تا مدتی طولانی عطری از وانیل خالص، پاک و اشرافی را در وجود خود احساس خواهید کرد.

 

ادکلن مردانه مناسب فصل زمستان

 

5-عطر مردانه پاکو رابان پور هوم

ادوتویلت پاکو رابان پور هوم است که یک نمونه خوب برای عطر مردانه با خط بوی بالا حساب می‌شود. این عطر با ترکیبی از رز ماری و چوب رز برزیلی در اولین نت‌ها آغاز می‌شود. در قلب این رایحه‌ها عطر اسطوخودوس، شمعدانی و دانه تو نکا در کنار هم قرار دارد و در نت‌های پایانی عطر عسل، عنبر و مشک ترکیبی گرم را تولید می‌کند.

پاکو رابان پور هوم جزو عطرهای گروه بویایی آروماتیک و اسپایسی به شمار می‌آید و برای استفاده در تمام فصل‌ها ایدئال بوده. رایحه‌ی آب دریا و نت‌های شیرین جزئی از مواد تشکیل‌دهنده آن است. بوی آن در تمام طول روز با شما باقی می‌ماند. این عطر یکی از ماندگارترین رایحه‌ها را دارد.

 

6-عطر مردانه ادکلن مردانه رالف لورن مدل

رالف لورن یک برند آمریکایی است که در ایران به نام پولو بیشتر یاد می‌شود. اگر طرفدار ادکلن‌های کلاسیک مردانه هستید، خرید ادکلن رالف لورن مردانه مدل Polo Black را در لیست خود قرار دهید. این ادکلن ترکیبی از بوی انبه، لیمو و نارنگی است و اگر طرفدار عطر تلخ مردانه هستید، با خرید این عطر مردانه، بهترین انتخاب را خواهید داشت.

رایحه: شیرین، تند، گرم و خوراکی بوده. ساختار رایحه: میوه، چوب، مرکبات و گیاهان معطراست. نت آغازی: لیموترش، دانه تونکا و سالویا بوده. نت میانی: انبه، خارا گوش و نعناع هندی بوده است. نت پایانی: چوب صندل سفید و نارنگی ماندارین است و رایحه آن گرم و معتدل بوده است.

 

7-عطر مردانه مونت بلنک پرنسس

بیش از 21 سال از ورود به بازار همچنان جز عطرهای قوی و موردپسند آقایان است و فروش بسیار خوبی دارد. نت‌های اولیه: ترنج – زنجبیل – دارچین – هل است. نت‌های میانی: سیب – مریم‌گلی – گل ارغوانی بوده و نت‌های پایانی: دانه تونکا – چوب صندل – مشک سفید – چوب درخت ساج – عنبر بوده است.

 

8-عطر مردانه جووی پرایوت لیبل

این عطر رایحه‌ای بسیار خشک و تیز از چرم و حس کاغذی پاپیروس دارد. عطری تلخ و رسمی بر پایه رایحه گیاهان معطر و چرم. رایحه ابتدایی عطر با بوی تلخ و گیاهی خس‌خس و نعنای هندی شروع می‌شود که حسی تندوتیز، رسمی و کمی سبز دارند و حضور رایحه مشک و چرم باعث ایجاد تلخی بیشتری در عطر حس می‌شود.

با گذر زمان تغییرات کمی صورت گرفته و مشک قوی‌تر و کمی شیرین ترش و هم‌زمان چرم نیز بیشتر از ابتدا حس می‌شود که تغییرات حاصله باعث ایجاد رایحه‌ای چوبی، چرمی و کمی شیرین و مُشکی می‌گردد. جووی پرایوت لیبل پخش بو و ماندگاری بالایی دارد و انتخاب بسیار خوبی در فصول پاییز و زمستان هست.

 

بیشتر بخوانید: عطر خانگی

 

9-عطر مردانه الیک انکر نویر ال اکستریم

عطر گرم، چوبی و معطر است. ترنج، سرو و لامی،‌ روایح نت آغازین این عطر را تشکیل می‌دهند. در نت میانی انکر نویر اکستریم،‌ روایح دودی در کنار خس‌خس و ریشه زنبق جای دارد و نت پایانی هم رایحه چوب صندل سفید و لوبان را در کنار نعنای هندی قرار دارد. ماندگاری مناسب این عطر باعث می‌شود که شما بتوانید آن را به انتخاب خوبی برای استفاده روزانه باشد. این عطر در زمستان انتخاب مناسبی بوده است.

 

10-عطر مردانه دیور فارنهایت (Dior Fahrenheit)

ادکلن دیور فارنهایت توسط کریستین دیور (Christian Dior) ساخته شد ولی به اندازه ساویج (Sauvage) محبوب نشد، دیور فارنهایت یک عطر کلاسیک است که اولین بار در سال 1988 به بازار عرضه شد.

این عطر در زمان انتشار نوعی ابتکار بود، زیرا Dior با استفاده از چرم به عنوان یک نت، به شدت از آن استفاده می کرد. ژان لویی سیوزاک و موریس راجر، عطر فارنهایت را خلق کردند. ترکیب چرم و بنفشه، این دو رایحه ای مردانه و جسورانه به وجود می آورند، برای هر مردی که قصد جلب اعتماد به نفس و اظهارنظر دارد.

 

عطر مردانه دیور فارنهایت (Dior Fahrenheit)

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد ده نمونه از بهترین ادکلن های مردانه با خط بوی بالا و مناسب زمستان به شما معرفی شود. امیدواریم که این مقاله موردتوجه‌تان قرارگرفته باشد. تا بتوانید یک عطر خوب برای خوب با ماندگاری بالا انتخاب کنید.

ثبت دیدگاه