پروفایل
بهترین عطر پاییزی زنانه و مردانه 2023 (خرید عطر مناسب پاییز)
اوژن استوار 30 شهریور 1400 19 بازدید

وقتی نوبت به خرید عطر مناسب پاییز می‌رسد لازم است با برخی قوانین رایحه‌های مناسب این فصل آشنایی داشته باشید تا در یک فصل سرد، حس گرما را به استایل خود بدهید. عطر مناسب پاییز درست از همان قانونی پیروی می‌کند که شما برای انتخاب لباس‌های پاییزی رعایت می‌کنید. قاعده اصلی این است که نباید از یک عطر برای تمام فصول سال استفاد کنید، همانطور که لباس‌هایتان را متناسب با هوا تغییر می‌دهید، عطرهای روی میز آرایشی‌تان را نیز با تغییر آب و هوا تغییر دهید.

 بهترین عطر پاییزی معمولا نت‌های گرم زمینی، ادویه و چوب در خود دارد. همچنین نت‌های شرقی تند مثل عنبر و عود، رایحه تند و غلیظ نوشیدنی‌ها مثل قهوه و الکل و حتی چرم، از دیگر نت‌های غالب و پرکاربردی است که در فرمولاسیون ساختاری بهترین عطر پاییزی مردانه و بهترین عطر پاییزی زنانه دیده می‌شوند. در این مقاله ما قصد داریم به معرفی چند عطر پاییزی محبوب بپردازیم:

 

مطالبی که قرار است بخوانید:

 

 

آیا باید ادکلن یا عطر خود را با فصل ها تغییر دهیم؟

خلق و خوی ما با فصل ها در طول سال تغییر می کند. چه راهی بهتر از تغییر ادکلن یا عطر برای استقبال از فصل جدید! فصل پاییز با سرد شدن و هوای بارانی همراه است. تغییر آب و هوا در فصل پاییز همان طور که روی خلق و خوی شما اثر می گذارد، روی انتخاب ادکلن پاییزی و سلیقه شما در انتخاب رایحه نیز تأثیرگذار است؛ در فصل پاییز، رایحه های چوب و ادویه می تواند دلپذیرتر و جذاب تر از رایحه های دیگر باشد.

با روزهای آفتابی و تابستانی خداحافظی کنید و پیش از رسیدن برف زمستانی با انتخاب عطر مناسب پاییز، هوای پاییزی و تغییرات تدریجی فصل پاییز را در آغوش بگیرید: یک ایده بسیار عالی برای حس خوب و آرامش در فصل بی نظیر و رنگارنگ پاییزی! عطرهای سبک تابستان را پاییز امسال کنار بگذارید و عطرهای چوبی با نت های آرامش بخش و گرم را انتخاب کنید!

 

چگونه عطر پاییزی خوب انتخاب کنیم؟

عطر پاییزی  تفاوت آشکاری با عطر نیمه اول سال میکند. در  پاییز، هوا نسبتا سرد است و عطرهایی که رایحه های سرد و خنک دارند، معمولا از دستور  کار  خارج می شود. خرید این عطرها را در اواخر زمستان که هیچ کس دنبال این عطر ها نیست  در دستور کار قرار داده تا با تخفیف های قابل ملاحظه،  گران  ترین  عطرهای مخصوص تابستان را خریداری کنید. بهترین وقت خرید این عطرها نیز در ژانویه گردی داخل یا خارج از کشور است.

چه عطری  مناسب فصل پاییز است؟ این سوال متداول بسیاری از بانوان شیک پوش  مشکل  پسند و جنتلمن ها بوده که برای تکمیل استایل خود، به دنبال نت های شگفت انگیز و تمیز و شیکی از عطرهای پاییزی محبوب هستند.

شما در فصل پاییز، استایل شیک و گرم  دارید. به  این خاطر  شیک که معمولا با اور کت و ژاکت و کاپشن چرم و بارانی  همراه شده و دیگر از استایل ساده یک لایه تابستانی خبری نیست. برای همین است که شهروندان معمولا در فصل پاییز، به استایل  خود بیش تر توجه می  کنند.  برای این که در فصل سرد سال، به  استایل خود، حس گرما را بدهید، عطر مناسب پاییز باید انتخاب شود.

 

چگونه عطر پاییزی خوب انتخاب کنیم؟

رایحه اولیه در واقع همان رایحه ای است که از عطر در لحظه اول پاف زدن به مشام می رسد و خیلی سبک بوده و پس از مدتی جای خود را به نت طراحی شده برای رایحه  میانی می دهد. رایحه اولیه  خیلی زود از بین می رود. بنابراین در خرید عطر ، باید کمی صبور بود تا رایحه اولیه، جای خود را به نت های میانی بدهد.

رایحه میانی یا همن قلب عطر ، بویی است  که پس از کنار  رفتن  رایحه  اولیه  با مشام می رسد و ماندگاری بیش  تری از رایحه ابتدایی دارد. عطر  گل های بنفشه یا رز ماری معمولا در رسته  عطرهایی با رایحه میانی قوی محسوب می شوند.

رایحه نهایی یا تکمیلی یا پایه، رایحه قوی عطر است که بیش ترین ماندگاری را دارد. البته  ماندگاری و پخش بو به فرمولاسیون عطر بستگی دارد و تاثیر زیادی روی قیمت آن خواهد گذاشت. برای عطر  پاییزی  توصیه  می شود که حتما به رایحه نهایی  توجه کنید. رایحه نهایی باید قوی و گرم بوده و عطرهایی بر  پایه نت های نعنا، مشک،  وانیل و چوب، از این جمله به  شمار می رود.

 

قانون شیرینی در عطر مناسب پاییز

در ماه های سرد سال هیچ چیز نمی تواند جای یک عطر گرم را بگیرد، عطری با رایحه شیرین نزدیک به رایحه دسر، وانیل، شکلات و کارامل. عطرهای شیرین اگرچه در تابستان بسیار قوی و بیش از حد گرم هستند اما در هوای سرد بهترین انتخاب اند. فراموش نکنید که هیچ چیز جای عطر با بوی وانیل یا کارامل گرم را در یک شب سرد پاییزی نمی گیرد. کارتیر (Cartier) و پرادا (Prada) کندی انتخاب های خوبی را برای عطر و ادکلن شیرین پیشنهاد می دهد.

 

سراغ تند و تیزها بروید

عطرهای تند یا همان رایحه های شرقی انتخاب مناسبی برای استفاده در ماه های سرد هستند، این عطرهای تند معمولا رایحه ای از دارچین، زنجبیل، زیره و جوزهندی را دارند. عطر و ادکلن‌های تند معمولا عطر گرم، عجیب و پیچیده اند. عطرهای تند را می توانید بین عطرهای کنزو (Kenzo) و پاکو رابان (Paco Rabanne) پیدا کنید.

 

وارد دنیای چوبی شوید

رایحه چوب هم بخشی از رایحه های شرقی به شمار می رود. عطرهایی با بوی چوب در واقع رایحه چوب صندل، چدار، نعناع و بلوط را دارد. رایحه چوب معمولا خشک و زمینی، نزدیک به عطر مشک است و یک انتخاب مناسب برای عطر زنانه و مردانه به شمار می‌رود. برای خرید عطر و ادکلن اصل پیش از هرچیز باید سراغ یک فروشگاه معتبر بروید که اصالات کالا را تضمین می‌کند. شما میتوانید برای خرید انواع عطر و ادکلن، عطر جیبی ، عطر خانگی نافه و انواع عطر به وبسایت ما مراجعه نمایید.

 

عطر پاییزی چه ویژگی هایی دارد؟

انواع رایحه عطر شامل سه رایحه اولیه، میانی و پایه می شود:

  •  نت اولیه
  •  نت میانی
  •  نت های پایه

نت های اولیه : تازه هستند و معمولا بوی سبکی دارندو بلافاصله بعد از اسپری شدن، استشمام می شوند و سریع هم از بین می روند. رایحه اولیه معمولا ترکیبی از رایحه مرکبات هستند.

نت های میانی : قلب عطر هستند و بعد از نت اولیه حس می شوند و مقداری از رایحه اصلی عطر را تشکیل می دهند و معمولا حاوی رایحه عناصری مانند رزماری و بنفشه است.

نت های پایه : آخرین مرحله از بوی عطرها هستند و تا پایان روز با شما باقی می ماند. این مرحله، مهم ترین قسمت از مراحل پخش بوی عطر است و همان بویی است که پس از اسپری شدن عطر، در فضا پخش می شود.

 

عطر پاییزی چه ویژگی هایی دارد؟

 

انواع عطر پاییزی

ویژگی عطرهای پاییزی :

عطرهایی با رایحه تند

عطر مناسب پاییز تندتر است و نوت های گرم زمینی و خاک و ادویه در خود دارد. رایحه چرم، رایحه تند و غلیظ نوشیدنی ها مثل عطر با بوی قهوه و الکل و یا عطرهای شرقی تند مثل عنبر و عود از رایحه های مناسب برای فصل پاییز هستند.

 

عطرهایی با تن گرم

عطری را انتخاب کنید که دارای تن گرم (تشخیص عطر گرم )باشد. نشاط و گرمایی که این عطرها در فصل پاییز به شما می دهند، قابل توصیف نیست. رایحه ای از وانیل، چوب و نعنا و مشک از بهترین عطرها برای فصل پاییز هستند.

 

عطرهایی با رایحه شیرین

در خرید عطر زنانه پاییزی سعی کنید عطری را انتخاب کنید که رایحه شیرینی داشته باشد. رایحه شیرین در نت پایانی وجود دارد و در آخر به مشام ما می رسد. اگر عطرهای گرم را با رایحه ای شیرین مخلوط کنید، می توانید بیشترین لذت را از بوی خوش عطر خود، ببرید. دنیای مد نمناک پیشنهاد می کند به سراغ رایحه هایی مانند وانیل، شکلات و از این دست موارد بروید تا ماندگاری بیشتری را شاهد باشید.

 

بهترین عطرهای پاییزی را بشناسیم

با وجود توضیحاتی که درمورد انتخاب عطر پاییزی دادیم، ممکن است هنوز در انتخاب عطر مورد نظرتان سردرگم باشید و ندانید چطور می‌توان نت پایه یک عطر را تشخیص داد. علاوه بر این اگر قصد خرید اینترنتی عطر و ادکلن داشته باشید، کار از این هم سخت‌تر می‌شود و نیاز به راهنمایی دقیق‌تری خواهید داشت. بنابراین در این قسمت از مقاله تصمیم گرفتیم بهترین عطرهای پاییزی از عطر مردانه و عطر زنانه پاییزی را به شما معرفی کنیم که می توانید از سایت ما خریداری کنید.

 

بهترین عطرهای پاییزی مردانه

عطر مردانه وان میلیون (1milion) از برند پاکورابان (Paco Rabanne)

یکی از برندهای معروف و معتبر اسپانیایی در زمینه تولید عطر، برند پاکورابان است که در سال 1934 توسط فرانسیسکو پاکورابان، طراح مد اسپانیایی، تاسیس شده است. از جمله محصولات پرفروش و محبوب این برند، عطر وان میلیون مردانه آن است که در سال 2008 برای آقایان شیک پوش با طراحی شمش طلا متولد شد.

رایحه عطر مردانه وان میلیون  گرم و شیرین است و به همین دلیل یک گزینه مناسب برای عطر پاییزی محسوب می‌شود. این رایحه با ماندگاری نسبتا زیاد و پخش بوی مناسب، اعتماد به نفس و شادابی را در وجود شما تقویت می‌کند. به گفته شرکت سازنده این عطر، اگر آن را روی نبض‌تان اسپری کنید، رایحه آن به مدت 5 تا 8 ساعت باقی می‌ماند.

در واقع نت‌های عطر پاییزی وان میلیون از رایحه‌های شیرینی تشکیل شده‌اند. نت اولیه آن ترکیبی از گریپ فروت، پرتقال خونی و نعناع است که حس سرزندگی را در وجود شما بیدار می‌کند. نت میانی آن ترکیب شیرین و تندی از رایحه گل رز و ادویه‌های شرقی مانند دارچین است که انرژی مثبتی به شما می‌بخشد. در پایان هم نت پایه این عطر، رایحه چوب‌های جنگلی، چرم و عنبر را برجای می‌گذارد که اعتماد به نفس‌تان را افزایش خواهد داد.

 

عطر مردانه وان میلیون - ایران پرفیومز

 

عطر مردانه دیور فارنهایت (Dior Fahrenheit)

یکی از سرشناس‌ترین و نام آشناترین برندهای مد فرانسوی، برند دیور است که در سال 1994 توسط کریستین دیور تاسیس شده است. عطر فارنهایت از این برند که در سال 1988 روانه بازار عطر و ادکلن شد، در عرض مدت زمان کوتاهی به فروش بسیار بالایی رسید و از این رو گفته می‌شود یکی از عطرهای تاریخ ساز در دنیای عطر و ادکلن است.

رایحه گرم و تند شرقی عطر مردانه دیور فارنهایت، شخصیت جذابی از شما می‎سازد. ترکیب رایحه میوه‌ای و گلی به کار رفته در آن، این عطر پاییزی را به انتخاب ایده آلی برای مهمانی‌ها و مراسمات خاص به خصوص در شب‌های سرد پاییز و زمستان بدل کرده است. ماندگاری این عطر بین 6 تا 8 ساعت بوده و به دلیل رایحه قوی گرم و تندی که دارد، میزان پخش بوی آن هم مناسب است.

به عقیده بسیاری از آقایان شیک پوش، عطر فارنهایت با فرمولاسیون خاص و منحصر به فرد نت‌های خود، بهترین عطر پاییزی مردانه است. برای نت آغازی این عطر رایحه گرم و شرقی شیرین بیان، جیر و ماندارین استفاده شده و در نت میانی آن رایحه برگ بنفشه، گشنیز، عرق نیشکر و زیره سبز به مشام می‌رسد. همچنین رایحه تند این عطر، از بوی وانیل و چرمی که در نهایت نت پایه برجای می‌گذارد، سرچشمه می‌گیرد.

 

عطر مردانه دیور فارنهایت (Dior Fahrenheit)

 

بهترین عطرهای پاییزی زنانه

 

عطر زنانه شنل کوکو مادمازل (chanel coco)

سال‌های زیادی است که از تاسیس برند معروف و محبوب کوکو چنل می‌گذرد؛ با این حال این کمپانی کیفیت محصولات خود را مانند روز اول حفظ کرده و حتی روز به روز به تنوع و مرغوبیت کالاهای خود می‌افزاید. عطر زنانه کوکو نویر هم از قاعده کیفیت و محبوبیت بالای محصولات کوکو چنل مستثنی نیست؛ به نحوی که در اواخر تابستان 2012 عنوان بهترین عطر جهان را از آن خود کرد.

دلیل محبوبیت فوق العاده شنل کوکو مادمازل (chanel coco) ، ماندگاری بسیار بالا و بوی فریبنده این عطر است که همگان را شیفته خود کرده و حس منحصر به فردی را به مصرف کننده اعطا می‌کند. رایحه گرم و تلخ عطر زنانه کوکو نویر برای شب‌های پاییزی و زمستانی و به خصوص مهمانی‌های شبانه بسیار توصیه می‌شود.

در وهله اول با اسپری کردن این عطر پاییزی رایحه‌ تونکا، ترنج و نعناع شما را شگفت زده می‌کند. در ادامه رایحه‌های رویایی شیرین و گرم گل‌های بهاری رز، یاسمن و شمعدانی، جای این رایحه تلخ را می‌گیرد و در پایان عطر چوب صندل، نعناع هندی، وانیل و مشک را برجای می‌گذارد.

 

عطر زنانه شنل کوکو مادمازل (chanel coco)

 

عطر زنانه ایو سن لورن بلک اوپیوم (black opium)

 

ایوسن لورن، این بار با خلق بلک اوپیوم، گامی نو در ایجاد رایحه‌ای معکوس و متفاوت توسط برداشته است. این ادوپرفیوم گرم، شیرین و جذاب زنانه که رایحه‌ای بسیار محرک برای آقایان دارد، در سال ۲۰۱۴ توسط برند فرانسوی عطر Yves Saint Laurent به بازار معرفی و عرضه شد.
 
طراح این عطر اغواگر و شرقی تند، کسی نیست جز عطرساز معروفی به نام ناتالی لارسن (Nathalie Lorson) که با طراحی رایحه عطر مردانه لالیک انکر نویر (Lalique Encre Noir) به شهرت رسید. البته برای ساخت این عطر فوق‌العاده جذاب و زنانه عطرسازان دیگری همچون الیور کرسپ (Olivier Cresp)، ماریه سالامگنه (Marie Salamagne) و هونوراین بلنک (Honorine Blanc) با ناتالی لارسن همکاری کرده‌اند.
 
در ساختار رایحه این عطر زنانه ایو سن لورن بلک اپیوم گرم و شیرین، بوی خوش کارامل و وانیل با رایحه شیرین و سوخته عسلی وانیلی در نت اولیه بسیار پررنگ به مشام می‌رسند و این در حالی است که عطر گل‌ها در رایحه پایانی ظهور عطر ظهور پیدا می‌کند. البته براساس استانداردهای رایج در عطرسازی کلاسیک رایحه روغن گل‌ها باید در نت میانی خودنمایی کند، اما در بلک اوپیوم این روایح در نت پایانی ظهور پیدا می‌کنند و همین موضوع، کاملا خلاف قوانین عطرسازی کلاسیک و کلیشه‌های مرتبط به آن است.
 
بنابراین ایوسن لورن با معرفی این ادوپرفیوم زنانه به خلقی نو پرداخته و پا را از کلیشه‌ها و هنجارها فراتر گذاشته است. در نتیجه این امر، مدل تبلیغاتی انتخابی این برند برای عطر Black Opium نیز باید بیانگر چنین ساختار نوگرایانه و غیر کلیشه‌ای باشد.
 

 

عطر زنانه ایو سن لورن بلک اوپیوم (black opium)- ایران پرفیومز

 

عطر مناسب پاییز و زمستان باید نت پایانی گرم و قوی داشته باشد

اولین و شاید مهم‌ترین نکته در انتخاب عطر مناسب برای پاییز و زمستان توجه به رایحه‌ی پایه یا نت پایانی آن است. رایحه‌ی پایه در یک عطر یا ادکلن پاییزی و زمستانی باید گرم و قوی باشد؛ رایحه‌هایی مانند عطر وانیل، چوب، نعنا و مشک. برای روشن‌تر شدن این نکته در ادامه اندکی درباره‌ی نت‌های یک عطر توضیح می‌دهیم.

هر عطر سه رایحه یا نت اولیه، میانی و پایه (پایانی) دارد. این سه نت در ترکیب با هم آکورد یک عطر را می‌سازند. نت اولیه رایحه‌ای بسیار سبک و تازه است که بلافاصله پس از استفاده از عطر به مشام می‌رسد. این رایحه به سرعت هم از بین می‌رود. برای مثال هرگونه عطر و بوی مرکبات جزو رایحه‌ی اولیه عطر به حساب می‌آید.

نت میانی یا همان قلب عطر، بویی است که پس از از بین رفتن رایحه‌ی اولیه به مشام می‌رسد. بوهایی مانند عطر گل‌های رزماری یا بنفشه در دسته‌ی نت‌های میانی قرار می‌گیرند.رایحه‌ی پایه یا نت انتهایی، قوی‌ترین رایحه‌ی یک عطر است که برای مدت طولانی باقی می‌ماند.

 

سخن پایانی

ما در این مقاله از ایران پرفیومز عطر پاییزه مناسب را به شما معرفی کردیم و ویژگی های آن را بیان نمودیم. برای خرید انواع عطر کافی است به وبسایت ما مراجعه کنید و خرید خود را ثبت کنید.

ثبت دیدگاه