پروفایل
بهترین نقاط بدن برای عطر زدن کجاها هستند؟
اوژن استوار 20 دی 1401 29 بازدید

بهترین نقاط بدن برای عطر زدن کجاها هستند؟ اکثر ما به طور روزمره از عطر و ادکلن استفاده می‌کنیم. فرقی نمی‌کند که بخواهیم دوستانمان را ببینیم و یا در یک جلسه کاری حاضر شویم. همین اهمیت عطر و ادکلن هم باعث شده است که خرید عطر، نیاز به دقت زیادی داشته باشد. یکی از ویژگی‌هایی که همه ما در هنگام خرید عطر به آن توجه می‌کنیم، میزان ماندگاری آن است.

ما موقع استفاده از عطر مورد علاقه‌مان، مقداری از آن را تنها در نواحی معمول مچ دست، گوش و گردن اسپری می‌کنیم. در حالی، که مکان‌های کلیدی بسیاری برای اسپری کردن عطر در بدن ما وجود دارند که به راحتی آن‌ها را نادیده می‌گیریم.

 

شیوه صحیح عطر زدن چگونه است؟

هنگام عطر زدن به نقاط نامناسب بدن احتمال ماندگاری رایحه آن کاهش می یابد. با دانستن شیوه صحیح  این که بهترین مناطق بدن برای عطر زدن کدام قسمت ها هستند می توان از تجدید عطر خودداری کرد. بهترین بخش بدن برای عطر زدن نقطه ای است که نبض با نیروی بیشتری در آنجا می تپد.

یعنی ناحیه هایی از بدن که نبض را در آنجا احساس می کنید. علت این امر بالا بودن دمای بدن در قسمت نبض است. از این رو فشار خون، رایحه عطر را روی پوست آزاد نموده و در نتیجه تاثیر خوشبویی آن هم افزایش می یابد. دیگر ضرورت ندارد عطر را به میزان فراوان جهت ماندگاری بیشتر استفاده نمود

 

شیوه صحیح عطر زدن چگونه است؟

 

ماندگاری عطر بر روی پوست های چرب بیشتر است

عطر بر پوست های چرب بهتر و در مدت زمان بیشتر می ماند.یک متخصص پوست و مو گفت:4 نوع پوست چرب، خشک، نرمال و مخلوط وجود دارد که عطر بر پوست های چرب بهتر و در مدت زمان بیشتر می ماند.مصرف عطر می تواند موجب بروز حساسیت در افراد شود و یک درصد از افرادی که از عطر استفاده می کنند احتمال بروز درماتیت پوستی زیاد است. نوع پوست بر بوی عطر تأثیر می گذارد و برای هر پوستی باید عطر مناسب را انتخاب کرد.

4 نوع پوست چرب، خشک، نرمال و مخلوط وجود دارد که عطر بر پوست های چرب بهتر و در مدت زمان بیشتر می ماند.درصد بسیار کمی از مردم در اثر استعمال عطر دچار برلوک درماتیت می شوند که پوست این افراد در اثر استعمال بهترین ادکلن مردانه با ماندگاری بالا و در معرض بودن آفتاب تیره می شود.  عطر را باید در نقاط نبض دار بدن استفاده شود به دلیل اینکه در این نقاط جریان خون قوی و پوست گـرم تر از دیگر نقاط است و بوی عطر بهتر احساس می شود که می توان به مچ دست، پشت گوش، قـفسه سیـنـه و گـردن اشاره کرد.

 

عطر زدن بر روی گردن

گردن یکی از بهترین نقاط بدن برای اسپری کردن بهترین ادکلن زنانه است. اگر پوست گردن شما حساس نیست، می‌توانید عطر را به گردن خود بزنید و از ماندگاری بیشتر آن لذت ببرید. حتی می‌توانید گردنبند و زیورآلاتی که روی گردن خود استفاده می‌کنید را به عطر آغشته کنید تا پس از تماس با گردن، بوی خود را پخش کنند.

 

عطر زدن به لباس ، حبس بو در میان تار و پود لباس

اشتباهی که بسیاری انجام می دهند پاشیدن عطر روی لباس است. این موضوع موجب به جا ماندن عطر روی لباس و لک شدن می شود. این کار از پخش شدن عطر به طور مناسب هم جلوگیری می کند. در اغلب موارد، اسپری‌ کردن عطر روی لباس، میزان پخش و ماندگاری بو را کاهش خواهد داد. به همین خاطر، این روش قدیمی را فراموش کنید. از این پس، ادکلن‌های ارزش‌مند خود را روی لباس‌های‌تان اسپری نکنید و عطر زدن به سایر نواحی هم‌چون مچ‌ها، پشت لاله گوش و روی نبض‌ها را امتحان کنید.

 

زدن عطر به مچ دست

مچ دست یکی از نقاطی است که برای زدن عطر، شناخته شده تر از سایر جاهای بدن است. مچ دست به دلیل داشتن نبض نسبتا قوی می‌تواند رایحه عطر را به خوبی پخش کرده و آن را تا مدت طولانی حفظ کند. یکی از نقاط قوت مچ دست برای عطر، سهولت انجام آن است. شما چه در خانه و چه در وسط یک مراسم می‌توانید در چند ثانیه عطر را روی مچ دست خود اسپری کنید؛ بدون این که نیازی به تغییر دادن وضعیت لباس خود داشته باشید.

 

زدن عطر به مچ دست

 

مطالبی که قرار است در این مقاله بخوانید: عطر افشان

 

عطر را روی نبض بزنید

بسیاری از خانم‌ها نمی‌دانند که عطر را به کجای پوست خودشان بزنند. عطر باید به نقاطی که دارای نبض است زده شود. در حقیقت نقاط دارای نبض، نقاطی هستند که فاصله رگ‌ها از سطح پوست به کمترین حد خود می‌رسد و در همین نقاط، رگ‌های خونی حرارت بیشتری از خودشان می‌دهند که به‌ صورت یک پمپ کوچک عطر عمل می‌کند و بوی عطر هم بهتر متصاعد می‌شود. نقاط دارای نبض عبارتند از مچ دست، پشت گوش، پشت زانوی پا و پشت آرنج دست و قسمت پایین گلو. در ضمن برای اینکه بوی عطر دوام بیشتری داشته باشد، روی مچ‌های پا نیز می‌توانید عطر بزنید که جریان متصاعد شدن عطر را از پایین به بالا امکان‌پذیر می‌سازد.

 

عطر را در قسمت بالایی گوش اسپری نمایید

اسپری کردن عطر در قسمت پشت لاله گوش یکی از ترفندهای معمول استفاده از عطر و ادکلن به حساب می‌آید. اما یکی از نقاط کمتر رایج، که تاثیر بسیاری بر ماندگاری و پخش بوی عطر شما دارد، ناحیه بالایی گوش است. کلایس می‌گوید: پوست بالای گوش، چربی بیشتری نسبت به سایر قسمت‌های پوست تولید می‌کند. استفاده از عطر در این ناحیه، می‌تواند باعث افزایش ماندگاری و پخش بوی عطر شما شود.

 

عطر را در قسمت بالایی گوش اسپری نمایید

 

نکات کلی برای  ماندگاری عطر روی نقاط بدن بانوان

 

برای اینکه ماندگاری عطر زیاد شود ، آنرا روی نقاط گرم بدن بپاشید

قانونی کلی برای ماندگاری ادکلن زنانه  روی نقاط بدن بانوان وجود دارد. در صورتی که عطر را به نقاطی از بدن خود بپاشید که گرمتر از بخشهای دیگر هستند، احتمال همراه داشتن رایحه را در ساعتهای طولانی­تر، بالا می­برید. اما نقاط گرم بدن بانوان کدام هستند. این نقاط معمولاً دارای نبض هستند. علاوه بر آن بخشهایی از بدن بانوان به دلیل پنهان بودن زیر لباس به تدریج گرم می­شوند و به نقاط گرمی از بدن تبدیل می­شوند. بیایید با هم این مناطق پنهان را بشناسیم.

 

مقدار ماندگاری عطر و تجدید آن در نیمه­ روز

عدم ماندگاری عطر زنانه معمولاً شما را به اسپری کردن دوباره­ عطر وادار می­کند. بسیاری از عطرها به نیمه­ ی روز نرسیده قدرت انتشار خود را از دست می­دهند. این به خودی خود اشکالی ایجاد نمی­کند. اما پاشیدن مجدد عطر روی پوست در میان روز دشواری های خود را به همراه دارد. پر مشغله بودن، احتمال لکه شدن لباس های رسمی و یا عدم دسترسی به برخی نقاط بدن استفاده از عطر را در میان روز دشوار می­کند. شاید هم ترجیح می­دهید عطری که صبح روی بدن اسپری کرده ­اید تا ساعت های متمادی در روز همراهی­ تان نماید. حتی ممکن است شیشه­ ی عطر همراهتان نباشد، یا در محل کار و در میانه­ ی میهمانی، به راحتی نتوانید آن را تجدید نمایید.

 

مخفیگاه ­های نقاط بدن بانوان

حوصله­ ی جزئیات را ندارید، اشکالی ندارد. به طور کلی بهترین نقاط بدن بانوان برای ماندگاری عطر، از قوانینی مشترک پیروی می­کند. عطر را در محلهایی پنهان اسپری کنید که در آغاز ملاقات، بوی عطر با قدرت زیادی به مشام نرسد. در بخش­هایی از بدن عطر بزنید که با حرکات ظریف شما هنگام جابه­ جایی و راه رفتن، به تدریج منتشر شود. مانند زیر یقه، روی بازوها، روی شکم. به خاطر بسپرید که ماندگاری عطر روی پوست چرب و مرطوب بیشتر خواهد بود. به عبارت دقیق­تر در صورتی که پوست قبل از عطر پاشیدن، چرب یا مرطوب گردد ساعت های بیشتری از رایحه­ عطر استفاده خواهید نمود.

 

نقاطی از بدن که نباید عطر بزنید

همانطور که در بالا در مورد بهترین قسمت بدن برای ادکلن زنانه معروف زدن صحبت کردیم، برعکس آن نیز وجود دارد. برخی از نقاط بدن، به هیچ وجه گزینه های خوبی برای پخش رایحه و عطر نیستند. در زیر تمام این قسمتهای بدن که نباید به آن ها عطر زد، را نام برده ایم:

 

زیر بغل، ناف و قفسه سینه جای مناسب عطر زدن نیست 

در نواحی ظریف تر بدن مانند زیر بغل، ناف و یا قفسه سینه، در صورت عدم تعادل باکتری های پوست، عفونت راحت تر ایجاد میشود. توصیه میشود به این نقاط بدن، عطر نزنید.

به صورت عطر نزنید

استفاده از عطر در صورت، میتواند باعث ایجاد لک در پوست صورت شما شود.

از عطر زدن به موی سر خودداری کنید

مولکول های عطر به خوبی روی موی سر ماندگاری دارند. چرا که ساختار مو، نسبتا خشک است و رایحه ها را بدون تغییر جذب و در خود نگه میدارد. اما ایراد کار اینجاست که الکل موجود در عطر، باعث خشکی بیشتر موهای شما میشود و به آنها آسیب میرساند. به همین دلیل، فقط در موارد استثنایی به موی خود عطر بزنید.

 

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ادکلن

در قسمت قبل این مقاله شما را با روش صحیح عطر زدن به‌خوبی آشنا کردیم. اما خوب است بدانید که بیشتر افراد اشتباهات زیادی در این زمینه‌ دارند. برخی از این اشتباهات رایج هنگام استفاده از ادکلن عبارت‌اند از:

اسپری کردن ادکلن روی لباس:

اسپری کردن ادکلن روی لباس نه‌تنها پخش بو و ماندگاری ادکلن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه به پارچه لباستان نیز آسیب می‌رساند.

ترکیب عطرها با یکدیگر

در بسیاری از مواقع افراد در یک روز از چندین عطر مختلف استفاده می‌کنند. از آنجایی که اثر عطر روی پوست بدنتان باقی می‌ماند، حتما باید پس از حمام کردن و شستشوی بدنتان، عطر جدید استفاده کنید.

 

ترکیب عطرها با یکدیگر

 

تکان دادن عطر

با تکان دادن شیشه عطر و ادکلن باعث ورود هوا به داخل بطری عطر می‌شوید. ورود هوا به داخل شیشه، ماندگاری عطرتان را پایین می‌آورد.

نگهداری نامناسب عطر

شیشه عطر در صورت مجاورت با نور شدید آفتاب، رطوبت و گرما، کیفیت خود را به‌طور کامل از دست خواهد داد.

مالیدن پوست بدن پس از اسپری کردن عطر

مالیدن پوست باعث می‌شود تا پیوند مولکولی موجود در عطر بشکند. این موضوع به‌شدت ماندگاری رایحه عطر را کاهش خواهد داد.

اسپری کردن عطر روی مو

وجود الکل و تثبیت‌کننده‌های عطرها باعث ایجاد اثرات مخربی روی موها خواهد شد. امروزه عطرهای مخصوص مو در بازار موجود هستند.

 

اسپری کردن عطر روی مو

انتخاب عطر نامناسب فصل

اگر دقت کنید، کمپانی‌های عطرسازی جهان، هر عطر را مناسب فصل خاصی طراحی می‌کنند. اینکه شما یک عطر ملایم و بهاری را در روزهای سرد سال استفاده کنید، قطعا بر ماندگاری و البته پخش بوی عطر تاثیر منفی خواهد داشت. البته عکس این قضیه نیز وجود دارد. یعنی استفاده از ادکلن های گرم و تند در روزهای گرم تابستانی می‌تواند باعث سردرد و حساسیت شود.

عطر زدن به پوست صورت

متاسفانه برخی از افراد به اشتباه ادکلن را روی پوشت صورتشان اسپری می‌کنند. این کار باعث به وجود آمدن لک‌های پوستی می‌شود.

 

عطر زدن به پوست صورت

 

عطر زدن به زیر بغل

ازآنجایی‌که زیر بغل محل پر عرق بدن به شمار می‌رود، افراد تصور می‌کنند باید به این نقطه ادکلن اسپری کنند. این در حالی ست که نازک بودن پوست بدن در زیر بغل، باعث می‌شود که امکان التهاب و عفونت در این نقطه وجود داشته باشد. بنابراین بهتر است برای خوشبو شدن زیر بغل خود از محصولات خاص این ناحیه مانند مام استفاده کنید.

 

ثبت دیدگاه