پروفایل
در هربار عطر زدن چند پاف باید اسپری کرد؟
اوژن استوار 19 فروردین 1402 54 بازدید

مقدار پاف عطر یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که هر مصرف کننده عطر و ادکلن با آن مواجه خواهد شد. معمولا افراد، وقتی برای خرید عطر به فروشگاه مراجعه می‌کنند، به حجم عطر توجه می‌کنند و اینکه هر عطر را باید چند پاف اسپری کنند. آیا اصلا روش و معیار خاصی وجود دارد که خودمان بتوانیم تشخیص دهیم که کدام عطر رو چند پاف اسپری کنیم.

 

عمر عطر چقدر است؟

تشخیص عمر یک عطر و یا اینکه تا چند روز یا ماه می توان از یک خرید عطر و ادکلن استفاده نمود، یکی از دغدغه های افراد می باشد. برای حساب کردن عمر عطر و ادکلن اورجینال باید از ریاضیات استفاده کنیم. به طور معمول بسیاری از افراد در زمان خرید عطر و ادکلن به حجم شیشه عطر توجه می کنند، تا مقدار مصرف عطر و عمر مفید عطر و ادکلن را حدس بزنند. اما چون شیشه و سری یا والف ادکلن و عطر های اصل، دارای استاندارد تعیین شده نیست و با هم تفاوت دارد، بنابراین حجم مصرف عطر در هر اسپری یا پاف نیز متفاوت می باشد.

 

عمر عطر چقدر است؟

 

هر عطر را چند پاف باید اسپری کرد؟

بسیاری از افراد نگران این هستند، عطر و ادکلن هایی که خریده اند پخش، ماندگاری و دوام خوبی نداشته باشد. اغلب در مورد تعداد پاف نمودن عطر و تجدید آن در طول روز دغدغه دارند.همچنین عطر را به اندازه ۲ تا ۳ پاف اسپری می کنند و تا پایان روز هم تجدیدی در کار نیست. اگر مایل هستید که ماندگاری و دوام عطر شما زیاد باشد، حتما باید تجدید آن و تعداد پاف مناسب را در نظر بگیرید. 

 

به طور کلی اشخاص در ۳ گروه گوناگون قرار می گیرند، کسانی که در اسپری کردن عطر زیاده روی می کنند، افرادی که به اندازه کافی اسپری نمی کنند و اشخاصی که به اندازه کافی اسپری می کنند. 

به احتمال زیاد شما دوست دارید که همه متوجه رایحه عطرتان بشوند ولی علاقه ای ندارید که دوستان و همکاران را آزرده کنید و آن ها را از خود دور کنید. پس با تشخیص چند نکته اساسی، انتخاب و تعداد پاف کردن عطر را جدی بگیرید.

 

 آیا می‌توان دو عطر متفاوت را باهم اسپری کرد؟

بله می‌توانید از دو عطر هم‌زمان استفاده کنید، اما این‌کار توصیه نمی‌شود. زیرا وقتی دو عطر متفاوت را اسپری می‌کنید، روایح با یکدیگر رقابت کرده و هیچ کدام آنطور که باید شکوفا نمی‌شوند. علاوه بر این، ممکن است ترکیب بعضی عطرها با هم روایح خوبی نداشته باشد. اگر واقعا می‌خواهید دو عطر متفاوت بپوشید، بهتر است آنها را روی قسمت‌های مختلف بدن خود اسپری کنید.

 

هر عطر چند پاف است؟

با توجه به موارد گفته شده، بنابراین اگر بدانیم بعد از خرید عطر، در هر بار مصرف عطر یا در اصطلاح پاف زدن، چه میزان از عطر را مصرف می کنیم و هر میلی لیتر از عطر را چند بار می توان اسپری نمود، در آن زمان می توان دوام هر شیشه عطر و میزان عمر عطر آن را بدست آورد. دانستن این موضوع در صرفه جویی هزینه و زمان کمک خواهد کرد.

برای تشخیص تعداد پاف (اسپری) در هر یک میلی لیتر عطر یک آزمایشی انجام دادیم. سه نوع عطر مختلف را انتخاب نموده و با اسپری کردن، مورد بررسی قرار دادیم. عطر های انتخاب شده دارای حجم برابری معادل ۵۰ میلی لیتر بودند.

 

هر عطر چند پاف است؟

 

در این آزمایش مشخص شد، میانگین تعداد دفعات اسپری این ۳ عطر در حدود 700 بار می باشد. یعنی هر ۱ میل از عطر معادل ۱۴ مرتبه پاف کردن می شود. البته این میزان می تواند در عطر هایی با والف مختلف، عددی متفاوت بدست آورد.

از آنجایی که هر یک سال برابر است با ۳۶۵ روز، و اگر هر روز یک بار عطر ۵۰ میلی لیتری را اسپری کنیم، یعنی عمر عطر اورجینال به ۲ سال خواهد رسید. البته به طور معمول در زمان مصرف عطر تعدادی بیشتر از یک مرتبه اسپری می کنیم. و با توجه به این موضوع تعداد روز های دوام عمر کمتر از ۲ سال خواهد بود.

 

عوامل تاثیر گذار بر تعداد پاف های اسپری هر عطر

رایحه عطر

مقدار پاف عطر، به چندین عامل بستگی دارد که مهم ترین آن بحث رایحه عطر مورد نظر می باشد. چندین سبک رایحه مختلف، از جمله رایحه های چرمی، چوبی، مرکباتی، ادویه ای، آروماتیک، سبز، میوه ای و عطر با رایحه گل وحشی وجود دارد. این سبک رایحه ها را به دو گروه تقسیم بندی می کنیم. گروه اول روایح سنگین تر و گروه دوم روایح سبک می باشند.

 

رایحه سنگین 

روایح سنگین از جمله روایح گروه بویایی چوبی، چربی، ادویه ای و گلی می باشند. به عنوان مثال عطر ادویه ای را باید عطری در نظر بگیریم که فضای غالب آن ادویه ای می باشد . عطر ادویه ای Spicebomb و عطر چرمی Tom ford Ombre leather  از جمله عطر های دارای فضای سنگین هستند. در این گروه که رایحه آن ها فضای سنگین تری دارند، باید در مقدار پاف اسپری دقت کنید زیرا که اگر این مقدار کمی زیادتر شود، ممکن است بازخورد مناسبی از عطر نگیرید.

اینگونه عطر هایی را که فضای گلی یا ادویه ای پررنگ و فضای چرمی پرقدرتی دارند، سعی کنید بین ۱ تا ۵ پاف اسپری کنید. همچنین عطر هایی که فضای خیلی سنگینی را دارا می باشند ۱ یا ۲ پاف اسپری کنید. عطر هایی که فضای ادویه ای سبک تری دارند را می توانید تا 5 پاف اسپری کنید. این رنج ها برای افرادی می باشد که عطر هایی با روایح سنگین دارند.

 

رایحه سبک

روایح سبک، از جمله روایح مرکباتی، میوه ای، گروه بویایی آروماتیک، سبز و دریایی می باشند. عطر هایی با روایح سبک مانند Gio profumo را می توانید بین ۵ تا ۱۰ پاف که مقدار قابل قبولی است اسپری کنید. حتی شما با توجه به سلیقه خود می توانید حتی چند پاف بیشتر استفاده کنید .عموما عطر های مرکباتی ، میوه ای، آروماتیک یا حتی سبز که رایحه سبک تری دارند مقدار پاف بیشتری اسپری می شوند. عطر های دریایی مانند Megamare، حتی با یک پاف می تواند شما را راضی نگه دارد و بازخورد خوبی داشته باشد.

 

عوامل تاثیر گذار بر تعداد پاف های اسپری هر عطر

 

کدام نوع عطر ماندگاری بیشتری دارد؟

بهترین ادکلن برای رایحه ای ماندگار دارای سطوح بالایی از روغن های معطر مانند اسطوخودوس و چوب صندل است. همچنین، برخی از عطرهایی که اغلب گفته می شود ماندگاری بیشتری نسبت به بقیه دارند؛ شامل رایحه های خاکی مانند پاتچولی و عطرهای تند مانند دارچین یا میخک هستند. این به این دلیل است که عناصر سنگین‌تر و طبیعی راحت‌تر به روایح دیگر محیط غلبه می‌کنند.

 

یک شیشه عطر را چند بار می توان اسپری کرد؟

میزان مصرف عطر با نحوه اسپری نمودن در افراد مختلف، متفاوت می باشد. به طور میانگین خانم ها بیشتر از آقایان از عطر استفاده می کنند. حال برای درک بهتر از مدت زمان عمر عطر و روز های دوام آن لیستی برای شما تهیه کردیم. در این لیست تعداد روز های عمر عطر با توجه به حجم اسپری آن آورده شده است:

عطر با حجم ۵۰ میل و مصرف روزانه ۳ بار اسپری = برابر است با حدود ۲۳۳ روز

عطر با حجم ۵۰ میل و مصرف روزانه ۵ بار اسپری = برابر است با حدود ۱۴۰ روز

عطر با حجم ۵۰ میل و مصرف روزانه ۱۰ بار اسپری = برابر است با حدود ۷۰ روز

عطر با حجم ۱۰۰ میل و مصرف روزانه ۳ بار اسپری = برابر است با حدود ۴۶۶ روز

عطر با حجم ۱۰۰ میل و مصرف روزانه ۵ بار اسپری = برابر است با حدود ۲۸۰ روز

عطر با حجم ۱۰۰ میل و مصرف روزانه ۱۰ بار اسپری = برابر است با حدود ۱۴۰ روز

 

یک شیشه عطر را چند بار می توان اسپری کرد؟

 

با این توضیحات می توان به این نتیجه رسید که، هر میل عطر، با توجه به نوع آن، برای اسپری به مقدار ۱۴ تا ۱۵ بار مناسب است. بنابراین اگر عطری ۵ میل حجم داشته باشد، قابلیت ۷۰ تا ۷۵ بار اسپری شدن را دارد.

 

ثبت دیدگاه