پروفایل
اوژن استوار 24 شهریور 1401 128 بازدید

عطر شرکتی چیست؟ عطرهای شرکتی شبیه عطرهای اورجینال هستند که در شرکت‌های گوناگون با قبض اجازه از کمپانی مادر، تولید می‌شوند. اگرچه رایحه آن‌ها تقریباً مشابه است، اما کیفیت متفاوتی دارند.

عطر و ادکلن‌ها معروف جهان، معمولاً برای طراحی و تولید ادکلن‌های خود، دقت و حساسیت زیادی رادارند. آن‌ها هر کاری می‌کنند تا نام برندشان در جهان آسیبی دیده نشود. همین بالا بودن کیفیت و استفاده از مواد کاملاً طبیعی باعث می‌شود که قیمت تمام‌شده محصول آن‌ها بالا باشد.

از طرفی دیگر ارزش بسیار بالای قیمت دلار و یورو نسبت به پول رایج بسیاری از کشورهای جهان باعث شد تا شرکت‌های زیادی در جهان اقدام به ساخت ادکلن‌های شبیه به نمونه‌های اورجینال کنند. این شرکت‌ها با قبض اجازه از شرکت مادر و خریداری فرمول رایحه عطر، اقدام به ساخت ادکلن‌ها مشابه باکیفیت پایین‌تر می‌کنند.

پایین بودن قیمت ادکلن‌های شرکتی باعث پرفروش بودن آن‌ها در کشورهای خاورمیانه مخصوصاً ایران شده است. جالب است بدانید برخی از بهترین کمپانی‌های عطرهای شرکتی، کمپانی‌های اماراتی هستند. ما در این مقاله از فروشگاه عطر و ادکلن ایران پرفیوم شمارا با تمام موارد مربوط به عطر شرکتی و تفاوت آن با نمونه اورجینال، آشنا خواهیم کرد.

 

عطر شرکتی چیست؟

ادکلن شرکتی چیست ؟ برای خرید عطر و ادکلن گاهی فروشنده از شما این سؤال را می‌پرسد که آیا ادکلن‌ها شرکتی می‌خواهید یا اورجینال؟ در سال‌های اخیر بازار فروش انواع عطر شرکتی بسیار رواج پیداکرده است و توانسته‌اند رضایت مشتری‌ها را به سمت خود بکشند. عطرهای شرکتی عطر و ادکلن‌هایی هستند که با فرمول مشابه عطرهای اورجینال تولید و روانه بازار شده است. این شرکت‌ها درواقع از کمپانی مادر، اجازه تولید را گرفته و فرمول عطر را از آن‌ها خریداری کرده است.

این عطرها را نمی‌توان عطر فیک دانست، به دلیل اینکه این شرکت‌ها به‌هیچ‌عنوان از ویژگی‌های نمونه اصلی، مانند نام و شیشه عطر، کپی‌برداری نکرده و تنها با نزدیک کردن این المان‌ها به نمونه اورجینال، تلاش می‌کنند تا همان احساس را به مصرف‌کننده انتقال دهد.

رونق گرفتن نمونه عطرهای شرکتی به این دلیل است که امروزه قیمت عطرهای اورجینال بسیار زیاد بوده و در کشوری مانند ایران که ارزش پول پایینی دارد، خرید آن‌ها برای هرکسی امکان‌پذیر نخواهد بود بنابراین از عطرهای شرکتی استفاده می‌کنند.

 

عطر شرکتی چیست؟

 

عطر اورجینال چیست؟

با عطر شرکتی آشنا شدیم. عطرهای اورجینال در حقیقت به عطر و ادکلن‌هایی گفته می‌شود که در کمپانی‌های معروف جهان که معمولاً صاحب یک مارک جهانی هستند، تولید و در بازار ارائه می‌شود.

این عطر و ادکلن‌ها دارای شناسنامه، بارکد، هولوگرام و برچسب اصالت هستند. البته برخی از همین ادکلن‌ها های اورجینال، تحت لیسانس شرکت مادر در کشور دیگری بسته‌بندی می‌شوند؛ اما در حالت کلی کیفیت آن‌ها دقیقاً همان کیفیت اصلی محصول بوده و ضمانت شرکت مادر را با خود هستند. همه می‌دانیم که عطر و ادکلن‌های اورجینال قیمت بالایی نیز دارند. برخی از مارک‌های مشهور عطر و ادکلن جهان عبارت‌اند از: دیور، شنل، گوچی، تام فورد، باربری، بولگاری، لانکوم، کرید، هرمس و غیره.

 

تفاوتی عطر شرکتی و اورجینال چیست؟

اولین واصلی‌ترین تفاوت عطرهای اصلی با شرکتی در موادی که کاررفته در داخل آن‌ها بوده است. در عطرهای شرکتی از فرق عطر و ادکلن اصل با اسانسها بی‌کیفیت استفاده‌شده که این اسانس‌ها برای عطر طراحی نشده باشد برای خوشبو کردن فضا از آن‌ها استفاده و ازآنجایی‌که این اسانس‌ها با شامپو و یا حتی صابون ترکیب می‌شود در طولانی‌مدت می‌توانند برای سلامتی انسان‌ها آسیب‌زننده باشد اما در عطرهای اصلی از مواد باکیفیت که برای عطر طراحی‌شده‌اند استفاده می‌شود و هیچ‌گونه ضرری برای سلامت انسان‌ها نخواهد داشت.

عطر شرکتی توسط چندین کارخانه معتبر مانند کالکشن، روونا، هوس آف سیلیج، اسمارت، اجمل، پالدرون، فراگرنس و جانوین تولید و ارائه بازار می‌شوند. این عطرها ازنظر ظاهری بسیار به عطرهای اصلی شباهت دارند اما ازنظر رایحه، رایحه‌ای نسبتاً شبیه به آن نسخه‌های اورجینال خوددارند.

به‌طورکلی عطرهای شرکتی، عطر تقلبی نیستند. بلکه این عطرها توسط شرکت‌های معتبر ساخته و تولید می‌شوند و فقط ازنظر اسمی و ظاهری با عطرهای اصلی شباهت دارند. این شرکت‌ها فرمول این عطرها را خریداری کرده و تلاش می‌کنند شبیه‌ترین نسخه عطرهای اورجینال را تولید و روانه بازار کنند. باید اشاره کرد که جعبه و شیشه این عطرها نیز ازنظر ظاهری بسیار به نسخه‌های اورجینال شباهت دارند ولی در جزئیات با آن‌ها فرق دارند.

یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌ها، علاوه بر تفاوت در پخش و ماندگاری عطرها قیمت عطرها است. عطرهای شرکتی قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به عطرهای اصلی دارند و به همین دلیل در میان مردم بسیار محبوب هستند. افراد بسته به بودجه خود می‌توانند این عطرها را خریداری و تهیه کنند اما باید اشاره داشت که کیفیت، ماندگاری، پخش و اصالت آن‌ها هیچ‌گونه شباهتی با عطرهای اصلی نخواهد داشت.

 

تفاوتی عطر شرکتی و اورجینال چیست؟

 

ویژگی‌های ادکلن‌های شرکتی چیست؟

ادکلن‌های شرکتی ویژگی‌هایی دارند که شما به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را تشخیص دهید:

1-شیشه ضعیف‌تر نسبت به نسخه اصلی

2-قیمت پایین و ارزان ادکلن شرکتی

3-داشتن فقط نت اولیه یا نت پایانی نسخه اورجینال

4-ماندگاری و پخش کمتر نسبت به ادکلن اورجینال

 

ویژگی‌های عطر خوب و باکیفیت چیست؟

1-عطر و ادکلن خوب رایحه مشخصی دارد

2-عطر و ادکلن خوب برند معتبری دارد

3- عطر و ادکلن خوب اورجینال است

4-عطر و ادکلن خوب ماندگاری و پخش بوی مناسبی دارد

5-عطر و ادکلن خوب شیشه باکیفیتی دارد

6-عطر و ادکلن خوب با روحیات شما سازگار است

7-عطر و ادکلن خوب شمارا دچار حساسیت نمی‌کند

 

دلایل شناسایی عطرهای شرکتی و اورجینال

در این قسمت مقاله قصد داریم تا دلایل شناسایی عطر شرکتی و عطر اورجینال را موردبررسی قرار دهیم. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

قیمت:

شاید اولین دلایل شناسایی که به چشم همه مشخص می‌شود، قیمت عطرهای شرکتی نسبت به اورجینال آن است. عطرهای شرکتی قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به نمونه‌های اورجینال دارند.

 

رایحه:

همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، شرکت‌های سازنده عطرهای شرکتی، فرمول اصلی ساخت ادکلن را از کمپانی‌های مادر تهیه و خریداری می‌کنند؛ اما باید بدانید که این شرکت‌ها به خاطر پایین آوردن قیمت تمام‌شده این عطرها و رایحه عطر، از مواد طبیعی گران‌قیمتی که کمپانی‌های مادر در ساخت ادکلن اورجینال که استفاده می‌کند، در محصولات شرکتی استفاده نمی‌کنند. به همین علت است که باید بگوییم که این عطرهای شرکتی ازلحاظ رایحه، شباهت بسیار کمی به عطرهای اورجینال دارند.

 

پخش بو:

پخش بو در ادکلن‌های شرکتی فرق چندانی با نمونه عطرهای اورجینال ندارد. این موضوع به‌این‌علت است که مؤلفه‌های پخش بو هیچ ارتباطی به کیفیت رایحه و قیمت‌گذاری آخر عطرها را نیز ندارد.

 

ماندگاری:

راه‌های ماندگار کردن عطر شرکتی شبیه به عطرهای اورجینال هستند. ماندگار بودن آن‌ها نیز به‌این‌علت است که شرکت‌ها به‌منظور ماندگار شدن عطرهایشان می‌توانند از مواد شیمیایی گوناگونی استفاده کنند که البته در نمونه اورجینال و اصل محصول مواد شیمیای وجود ندارد.

 

دلایل شناسایی عطرهای شرکتی و اورجینال

 

طراحی شیشه عطر:

شرکت‌های تولیدکننده عطرهای کپی، شیشه عطر را طوری طراحی می‌کنند که مصرف‌کنندگان در تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن به‌اشتباه نکنند و آن عطر را با نمونه اورجینال اشتباه نگیرند؛ بنابراین طراحی شیشه به‌طور واضح با نمونه اورجینال کاملاً فرق دارند.

 

عطر اصلی و شرکتی ازنظر ظاهری

خوشبختانه شرکت‌های تولیدکننده عطرهای شرکتی، عطرهای خود را با نشانه‌هایی ظاهری تولید می‌کنند تا افراد بتوانند به‌راحتی متفاوت بودن عطرهای شرکتی را از عطرهای اورجینال کاملاً قابل‌تشخیص است. برای مثال رنگ برخی المان‌های روی جعبه عطرهای شرکتی بارنگ المان‌های عطرهای اورجینال باهم فرق دارد. از طرف دیگر همان‌طور که گفته‌شده است شرکت‌های تولیدکننده عطرهای کپی، عطرهای خود را تغییر در حروف عطرهای اصلی تولید می‌کنند. همچنین باید اشاره داشت که این عطرها ازنظر ساختار بطری نیز باهم مختلف بوده است.

 

مشخصات عطر اورجینال و عطر شرکتی در چیست؟

عطرهای شرکتی دارای مجوزهای بهداشتی هستند و مشکلی را برای شما ایجاد نخواهند کرد. ولی عطرهای تقلبی که در ظاهر شبیه به عطرهای اورجینال هستند، مجوزهای بهداشتی لازم را ندارند و ممکن است برای شما و سلامتی مشکل ایجاد کند.

عطرهای شرکتی قیمت مناسب‌تری نسبت به عطرهای اورجینال دارند و برای افرادی که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای تهیه‌ی خرید عطر کنند، گزینه مناسب‌تری برای خریدارانی که بودجه زیادی نمی‌توانند برای عطر کنند. بهترین گزینه برای خرید عطر، عطر شرکتی است.

مارک‌های شرکتی، عطرهای تقلبی را به‌جای عطر اصلی و اورجینال نمی‌فروشند. عطرهای شرکتی به‌صورت قانونی نام و نشان رسمی خود رادارند و روی شیشه عطر ثبت‌شده است؛ که ماندگاری عطر شرکتی نسبت به عطرهای اورجینال کمتر است و بعضی موارد اختلاف کمتری بین رایحه اصلی و عطر شرکتی مشاهده‌شده است.

عطرهای شرکتی شیشه ضعیف‌تری نسبت به عطرهای اورجینال دارد و در مقایسه با ادکلن‌های شرکتی، بطری ادکلن‌های اورجینال بسیار باکیفیت‌تر است. خیلی از ادکلن‌های شرکتی در سایز‌های کوچک‌تری هستند و به عطرهای جیبی نیز معروف شده‌اند که با استفاده‌کنندگان اجازه می‌دهد به‌راحتی بتوانند آن را با خود حمل کنند.

 

ماندگاری عطر شرکتی بیشتر است یا عطر اصلی

ازآنجایی‌که در عطرهای شرکتی از مواد بی‌کیفیت استفاده‌شده است، برای افزایش زمان ماندگاری عطر از موادی که باعث زیادشدن مدت‌زمان ماندگاری می‌شود با دوز بالا استفاده می‌کنند که به‌شدت برای سلامت افراد اصلاً خوب نیست اما در عطرهای اصلی به علت استفاده از مواد باکیفیت بالا دیگر نیازی به استفاده از چنین موادی برای زیادشدن زمان ماندگاری نخواهد داشت.

 

عطر اصلی یا شر‌کتی؛ کدام‌یک بهتر است؟

انتخاب از میان عطر اصلی یا شرکتی به هزینه و سلیقه شما بستگی خواهد داشت. اگر هزینه‌ی زیادی برای خرید عطرهای اصل گران‌قیمت ندارید، عطرهای شرکتی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. از طرف دیگر باکمی هزینه بیشتر می‌توانید بهترین عطرهای اورجینال را خریداری و تهیه کنید و از رایحه اصیل و ماندگاری بالای آن‌ها لذت ببرید.

 

سخن آخر

شاید تفاوت آن‌ها با ادکلن‌های اصلی یا اورجینال در معروف نبودن مارک و کمی کیفیت پایینی که محصولات دارد نیز باشد که البته همین موضوع باعث شده که قیمت این محصولات به‌شدت نسبت به نسخه اورجینال خود کمتر بوده باشد. البته مصرف‌کنندگان عطر باید نسبت به بودجه خود عطر را انتخاب کرده که عطر اورجینال تهیه کنند یا اینکه عطر شرکتی.

ثبت دیدگاه