پروفایل
معرفی عطر با رایحه گل‌های وحشی ( عطرهای زنانه و مردانه با رایحه گل‌های وحشی)
اوژن استوار 14 مهر 1401 82 بازدید

بیشتر افراد در هنگام از خروج از خانه با استفاده از عطر و ادکلن خود را خوشبو می‌کنند و این کار بسیار پسندیده است ولی هر کار دارای قوانین و شرایط خاص خود را دارد که رعایت نکردن آن به‌جای دادن یک نتیجه مطلوب و مثبت به شما، یک نتیجه منفی خواهد داد.

عطرهایی با طعم گل‌های وحشی می‌توانند حس صمیمیت بیشتری به محیط انتقال دهد. از زمان‌های گذشته، این باور همچنان باقی‌مانده است که عطر و ادکلن را باید به پوست جلوی گردن و یا به مچ دست زد.

واقعیت این است که زدن عطر بر روی محل نبض‌ها مانند مچ دست، مچ پا، پشت زانوها و نبض گردن باعث متصاعدشان رایحۀ عطر شده و کلاً خوشایند است، اما پزشکان توصیه می‌کنند به گردنتان عطر نزنید چراکه این کار، احتمال بیماری‌های پوستی را در این ناحیه را نیز بیشتر خواهد کرد.

 

رایحه چیست؟

رایحه عطر می‌تواند اندام‌های حسی شمارا تحریک کند. اندام حسی شما برای بوییدن چیزی بسیار قدرتمند است. تنها یک بو از رایحه می‌تواند احساسات و خاطراتی را که مدت‌هاست فراموش‌شده است را برانگیزد. وقتی رایحه‌ای را بو می‌کنید، خود بو مغز متفکر» شمارا دور می‌زند و مستقیماً به سیستم لیمبیک، بخشی از مغز که برخی از تکانه‌ها را کنترل می‌کند، می‌رود. به‌عنوان‌مثال، بوییدن اسطوخودوس فرکانس موج آلفا را در پشت سر افزایش خواهد داد و این حالت با آرامش همراه خواهید شد. به همین دلایل، عطر برای تغییر روحیه‌ی افراد بسیار باارزش است.  

 

رایحه چیست؟

 

عطرسازی

عطرها یادآور احساسات و خاطره‌ها هستند. گل‌ها یک آفرینش طبیعی شگفت‌آور هستند که باعث جلب توجهات انسان‌ها خواهد شد زیرا دلربا و دارای رایحه‌ی دل‌انگیز هستند. ما زمان زیادی را در باغ‌ها می‌ایستیم گل‌ها را بو می‌کنیم و از بوی خوش آن‌ها لذت کامل را می‌بریم و جادو می‌شویم و می‌خواهیم برای همیشه از بوی خوش آن‌ها لذت ببریم.

این بوی فوق‌العاده گل‌ها باعث شد تا ما کاربرد آن‌ها را در صنعت عطرسازی چک و بررسی کنیم. عطرها فقط شمارا جذاب نخواهند کرد بلکه اثرات مثبتی بر روی مغز شما خواهد گذاشت و باعث زیادشدن اعتمادبه‌نفس و خودباوری در برابر دیگران و زیادشدن روابط متقابل خواهید شد.

 

استفاده گل در عطرسازی

گل‌ها آفریده‌های جادویی طبیعت هستند که به دلیل زیبایی فراوان و تأثیرگذار است و با عطر دلربای خود توجه مردم را به خود جلب خواهد کرد. برای همه ما پیش‌آمده که خیلی وقت‌ها در باغی ایستاده‌ایم، گلی را بوییده و در جذابیت عطر آن‌چنان گم‌شده‌ایم که آرزویمان این بوده که برای همیشه عطر شگفت‌انگیز آن را همراه خود داشته باشیم.

همین رایحه‌های خاص گل‌ها دلیل استفاده از گل در عطرسازی برای ایجاد رایحه‌ای با طراوت است. عطرها نه‌تنها شخصیت شمارا منحصربه‌فرد می‌کنند، بلکه تأثیر مثبتی بر ذهن و روان شما خواهند داشت که اعتمادبه‌نفس لازم را برای ارائه خود در مقابل مردم و دادوستد با آن‌ها را به شما هدیه خواهند داد.

به زبانی ساده‌تر می‌توان گفت که گل‌های خوشبو ما را خوشحال خواهند کرد! گل‌های معطر به همان اندازه که ازنظر عطر و بوی متمایز هستند، ازنظر اندازه و شکل نیز مختلف هستند. برخی روی درختان در مناطق استوایی و برخی دیگر روی درختچه‌ها رشد می‌کنند، یا بعضی در نزدیکی زمین به‌عنوان گیاهان فشرده شکوفا می‌شوند.

بعضی از آن‌ها در خوشه‌های گلبرگ شکفته می‌شوند، برخی دیگر با شکوفه‌های پررنگ. برخی در طول شب و بعضی در طول تابستان شیرین‌ترین رایحه خود را انتشار می‌دهند، بعضی از آن‌ها در اوایل بهار پس از آخرین یخبندان شکوفا می‌شوند و برخی دیگر در اوج گرمای تابستان رشد می‌کنند.

 

استفاده گل در عطرسازی


مهم‌ترین رایحه در صنعت عطرسازی چست؟

همان‌طور که می‌دانید از مهم‌ترین مواد اولیه مورداستفاده در دنیای عطرسازی گل‌ها هستند که تعیین‌کننده شخصیت و طبع و گروه روایح آن‌ها بوده است. همان‌طور که گفته‌شده است بو و رایحه هر عطری از نت‌های مختلفی تشکیل‌شده است که یکی از این نت‌ها رایحه‌های گل است. دسته‌های گوناگونی ازگل‌ها در عطرسازی وجود دارد.

 

انواع گل‌های وحشی

1-زنبق وحشی یا نوروز گلی:

2-گل پامچال الوان:

3-شمعدانی وحشی یا سوزن چوپان

4-سفید گل حسرت:

5-گل رز وحشی:

6-قاصدک

7-پیر بهارک:

8-گل نجم آبی:

 

معرفی 5 نمونه از عطرهای با رایحه گل‌های وحشی

1-عطر با رایحه گل‌ هالیستر سیدی

اولین بار در سال 2011 به بازار عرضه‌شده است؛ و در خانواده عطری گلی میوه‌ای قرار می‌گیرد. از اسانس‌های بکار برده شده در این عطر می‌توان به شلیل، ماسه دریا، گل‌های وحشی اشاره کرد.

مارک این عطر هالیستر است که گروه بویای آن ازگلی میوه‌ای بوده است. کشور مبدأ آن ایالات‌متحده است. عطر هالیستر عطری برای بانوان خواهد بود که رایحه‌های این عطر از شلیل، ماسه، گل‌های وحشی تشکیل‌شده است این عطرها از ظاهر خاصی برخوردار هستند.

 

عطر با رایحه گل‌ هالیستر سیدی

 

2-عطر با رایحه گل‌های وحشی اوان پتیت اتیتیود فلورت

از فرق عطر و ادکلن اصل با اسانسها  بکار برده شده در این عطر می‌توان به گلابی، شکوفه شلیل، گل‌های وحشی، روایح گلی، مشک، ژربرا اشاره کرد.

این مارک از اوان تولید و ارائه‌شده است و از کشور ایالات‌متحده روانه بازار شده است. این عطر زیبا و خوشبو مناسب برای بانوان خواهد بود. اسانس اولیه از گلابی و شکوفه شلیل تولیدشده که بعد از پایان نت اولیه آغاز اسانس میانی شروع می‌شود که ازگل‌های وحشی و روایح گلی تشکیل‌شده و بعد از پایان نت میانی نت پایانی این عطر نمایان خواهد شد که از اسانس مشک و ژربرا تولیدشده است.

 

3-عطری با رایحه گل‌های وحشی دی‌اند دورگا ایل

دی اس اند دورگا ایل رایدر عطری مردانه - زنانه، شیک و خوش‌بو بوده است که در سال 2013 به بازار عرضه‌شده است. دی اس اند دورگا ایل رایدر در دسته عطرهای چوبی معطر قرار دارد. عطری که توسط عطرسازی برجسته دیوید ست مولتز خلق‌شده است.

اسانس‌های بکار برده شده در این عطر درخت نراد، گل‌های وحشی، صنوبر، یاس، کاج نوئل، رنگین زرد، عسل، نی، بوریا تشکیل‌شده. مارک دی اس اند دورگا در گروه بویای چوبی معطر بوده و کشور مبدأ آن ایالات‌متحده بوده است این عطر بسیار خوب و شیک و ماندگاری خوب مناسب آقایان و بانوان بوده است.

این عطر بسیار شیک و با ماندگاری خوب از اولین رایحه از درخت نراد، گل‌های وحشی تشکیل‌شده که پس از اتمام نت اولیه وارد نت‌های دوم می‌شود که شامل عطر با رایحه گل یاس، کاج نوئل، رنگین زرد خواهد شد و در آخر وارد نت پایانی شده که از عسل، نی و بوریا تشکیل‌شده است به پایان خواهد رسید.

 

4-عطر با رایحه گل‌های وحشی بوچرون اینیتیال اینیشیال(

نخستین بار در سال 2000 روانه بازار شد به‌عنوان عطری مردانه - زنانه و بسیار جذاب و شیک معرفی‌شده است . از ویژگی‌های این عطر رایحه بسیار جذاب و طبع گرم آن هست و در دسته عطرهای رایحه‌های گلی قرار می‌گیرد. از ترکیبات بکار برده شده در این عطر می‌توان به نارنگی ماندارین، فلفل ، دارچین چینی، رز ، نعناع هندی ، یاس، گل‌های وحشی ، مشک ، عسل ، بادام اشاره کرد.

این عطر مناسب برای آقایان و بانوان تولیدشده است. نت آغازین از نارنگی ماندراین، فلفل، دارچین چینی تشکیل‌شده است که پس‌ازاین پایان نت‌های اولیه نت‌های میانی شروع می‌شود که از رز، نعناع هندی، یاس، گل‌های وحشی تشکیل‌شده و در نت پایانی از مشک، عسل و بادام بوده است.

 

5-هاوس آف متریارک دستینی

محصول سال 2012 میلادی بوده و توسط عطاری مستعد و مطرح به نام کریستی مشل ساخته‌شده است . و در دسته عطرهای چایپر گلی قرارگرفته است. از ترکیبات بکار برده شده در این عطر می‌توان به صمغ گالبانیوم، نارنگی، فلفل ، گل‌های وحشی ، بهارنارنج، یاس، گاردنیای یاسمنی، گل مریم ، لوبان ، خزه درخت بلوط ، خس‌خس ، یاس اشاره کرد.

این عطر مناسب برای آقایان و بانوان تولیدشده است.آغاز نت اولیه عطر از صمغ گالبا نیوم،نارنگی، فلفل، گل‌های وحشی بوده و در نت‌های میانی از بهارنارنج،یاس،گاردنیای یاسمنی،گل مریم تشکیل‌شده و در نت پایانی از لوبان ، خزه، درخت بلوط،خس‌خس،یاس تشکیل‌شده است.

ثبت دیدگاه