پروفایل
معرفی 5 ادکلن مردانه برای ورزشکاران
اوژن استوار 17 شهریور 1401 17 بازدید

ورزشکاران در رشته‌های گوناگونی اغلب توسط طرفدارانشان موردتقدیر تحسین فراوان قرار می‌گیرند. به این دلیل است که هرگاه ورزشکاری یک محصول یا برند تجاری را تائید کند و بسیاری از طرفداران او به خرید آن محصولات خاص تمایل پیدا می‌کنند تا از این طریق به ورزشکار موردعلاقه‌شان وابسته شوند.

از این رهگذر بسیاری از ورزشکاران به تائید مارک‌های موجود می‌پردازند یا این‌که حتی خودشان وارد بازار کالاها می‌شوند و یک برند جدید بانام خود تولید می‌کنند. بسیاری از آن‌ها با نت‌های موردعلاقه‌ی شأن در صنایع مد و زیبایی نفوذ می‌کنند. در ادامه این مقاله فروشگاه عطر و ادکلن ایران پرفیومز با ما همراه باشید.

 

مطالبی که قرار است در این مقاله بخوانید:

 

عطرهای ورزشی و اسپرت

همه می‌دانیم که عرق کردن یکی از اتفاقات غیرقابل پرهیز در هنگام ورزش کردن و دویدن است که اغلب باعث ایجاد بوی نامطبوع بر روی بدن شما می‌شود و استفاده از عطر اسپرت  در موقع مناسب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی بدن شما داشته باشد و بوی بد بدن شمارا بسیار کمتر می‌کند.

 

علت استفاده از عطر

انواع گوناگونی از عطرها وجود دارد که از که هم می‌تواند باعث افزایش انرژی شما در هنگام ورزش کردن شوند و انگیزه بسیار زیادی برای ورزش کردن بدهند و هم می‌توانند در مکانیزم بدن تأثیرگذار باشد و شمارا از بوی بد عرق بدن خودتان در امان نگاه‌دارند تا حس بهتری را داشته باشید.

عطرهای اسپرت به دلیل نت‌های بسیار جذابی که دارند حس و انگیزه بسیار زیادی به شما انتقال می‌دهند و حس برنده بودن را در شما به وجود می‌آورند و این باعث افزایش روحیه شما در هنگام ورزش کردن می‌شود و همه ویژگی‌هایی که در نت‌ عطرهای اسپرت وجود دارد باعث می‌شود که مولکول‌های آن حالت بیشتر و سبک‌تری داشته باشند و این ویژگی باعث می‌شود تا از این عطر فضای سبک‌تر و تازه‌تر و راحت‌تر و پوشیدنی‌تری را تولید کند.

 

علت استفاده از عطر

 

عطر اسپرت یا عطر ورزشی چیست؟

از زمانی که ورزش به‌عنوان یک فعالیت جهانی شناخته شد و ورزشکاران زیادی درزمینهٔ های گوناگون، فعالیت خود را شروع کردند، ایده ساخت عطرهای اسپرت، به ذهن طراحان عطر و ادکلن رسیده. در حین ورزش کردن، تعریق بدن زیاد خواهد شد که با بوی بد و تند همراه است.

در یک باشگاه سرپوشیده، تعداد زیادی از ورزشکاران با این شرایط، در حال تمرین هستند. چنین فضایی غیرقابل‌تحمل بوده است. در این زمان است که استفاده از عطرها اسپرت و ورزشی، اهمیت زیادی را پیدا می‌کند. اگر اهل ورزش کردن هستید، حتماً باید یک عطر اسپرت خوشبو مناسب با سن خو و نوع ورزشی که انجام می‌دهید، انتخاب کنید و همراه خود داشته باشید.

 

عطرهای ورزشی، چه مشخصه‌های دارند

در ابتدا لازم است بدانید که تمامی عطرهای اسپرت، مردانه هستند به این معنا که در میان عطرهای زنانه، نمی‌توانید عطری پیدا کنید که اسپرت باشد. با توجه به اینکه مردان بیشتر درگیر امور کاری و فعالیت‌های ورزشی سنگین هستند، به عطر نیاز خواهند داشت که هم انرژی‌بخش بوده و هم بوی تند عرق را محو می‌کند.

 مهم‌ترین نت‌هایی که در عطرهای اسپرت به‌کاررفته است، رایحه‌های تازه و خنک مانند رایحه چوبی، ادویه‌ای و مرکبات هستند. این انتخاب در نت‌های عطر اسپرت ازیک‌طرف باعث می‌شود سطح انرژی بدن، بالا بماند و در حین کار و ورزش، شاداب و سرحال خواهید بود و از سویی دیگر بدن را نیز خنک می‌کنند.

چون ورزش کردن و یا فعالیت‌های سنگین، به دلیل افزایش متابولیسم، دمای بدن را افزایش می‌دهند. همچنین این رایحه‌ها، بسیار خوشبو بوده و بر بوی تند بیش خواهند شد. با توجه به آنچه گفته شد، عطرهای اسپرت به‌ویژه برای روزهای گرم سال، بسیار مناسب بوده است.

 آنچه در زمان ورزش کردن مهم است، حفظ روحیه ورزشکار است به‌خصوص زمانی که قرار است در مسابقات مهم شرکت کنید. در گروه‌های مسابقاتی، چند نفر مشاور و روانشناس حضور دارند. نت‌هایی که در این عطرها به‌کاررفته‌اند، بسیار اکتیو بوده و به شما حس برنده بودن و محبوبیت ایجاد می‌کند. در چنین شرایطی انگیزه‌ی شما برای ادامه تمرین‌ها، بیشتر خواهد شد.

 با توجه به اینکه ورزشکاران، افراد جوان هستند لذا در طراحی عطرهای ورزشی، به این موضوع توجه شده و رایحه‌هایی استفاده می‌شود که موردپسند جوانان بوده.  دقت داشته باشید که لازم نیست حتماً نام اسپرت بر روی شیشه عطر نوشته‌شده باشد. بلکه هرگونه عطری که نت خنک داشته و انسان را شاداب، سرحال و پرانرژی کند نیز برای ورزش مناسب خواهد بود.

 

عطرهای ورزشی، چه مشخصه‌های دارند

 

پنج نمونه از عطر و ادکلن ورزشکاران پرطرفدار جهان را نام ببریم:

 

1- ادوتویلت شنل الور هوم اسپورت مردانه (Chanel Allure Homme Sport EDT)

الور هوم ‌اسپرت در میان عطرهای مردانه کمپانی عطر و ادکلن شنل، تا قبل از رونمایی بلوشنل یکه تازی می‌کرد و در صدر فروش شنل قرار داشت؛ اما در حال حاضر میزان محبوبیت هردو عطر تقریبا یکسان است. رایحه شیک و با طراوت چوبی تند اسن ادوتویلت اسپورت، برگ برنده آن است که در عین خنکی از وقار عطر کم نمی‌کند.

شروع خنک عطر در ادامه مسیر با شیرینی دلپذیری از سایر عناصر آلدهیدی و دریایی همراه است و با شفافیت ذاتی خود، حس‌وحال شادابی و سرزندگی وصف ناپذیری را در وجو شما جشن می‌گیرد. فرمولاسیون اسپورت و جوان‌پسند این عطر از مجموعه الور، یکی از شناخته شده‌ترین روایح در سبک ورزشی دنیا است که با استقبال شدید روبه‌رو شد.

به‌طور کلی فرمولاسیون الور هوم اسپورت مردانه، برای استفاده در چهار فصل مناسب است  اما از آنجایی که رایحه آن رو به خنکی بیشتری می‌رود؛ بهتر است در فصل‌های گرم و آفتابی سال مثل بهار و تابستان استفاده شود. از طرفی طبع و طعم اسپورت این عطر بیشتر برای مصرف روزمره در روزهای سخت و پرفعالیت کاری و خصوصا در محیط باشگاه برای ورزشکاران پیشنهاد می‌شود.

 

1-3-13

 

2- ادوتویلت پاکو رابان اینویکتوس مردانه (Paco Rabnne Invictus EDT For Men)

ادوتویلت پاکو رابان اینویکتوس، اولین نسخه پربازخورد از این گروه است که در سال ۲۰۱۳ به بازار جذاب و شیک عطر و ادوکلن‌های مردانه معرفی و عرضه شد. مدت زیادی طول نکشید که ادوتویلت اینویکتوس به عنوان بهترین عطر لاکچری مردانه  Academia del Perfume Awards 2014 در اسپانیا شد. یعنی فقط یک فرصت کوتاه یک ساله لازم بود تا طرافدارن همیشگی پاکو رابان، به اوج جذابیت و گیرایی این عطر مردانه پی ببرند.

اینویکتوس (Invictus) یک واژه‌ لاتین و در لغت به معنی " شکست ناپذیر" است که به انرژی، قدرت و پویایی مطلق اشاره دارد. فرمولاسیون معجزه‌گر این عطر مردانه را ۴عطرساز باتجربه و توانمند جهانی به نام‌های آنه فیلیپو (Anne Flipo)، دومینیک روپیون (Dominique Ropion)، الیویر پولژ (Olivier Polge) و ورونیک نیبرگ (Veronique Nyberg) طراحی شد تا با ساختار جادویی خود، موج پرتلاطمی از انرژی و قدرت را به ورزشکاران جوان منتقل کند.

 

 ادوتویلت پاکو رابان اینویکتوس مردانه (Paco Rabnne Invictus EDT For Men)

 

3- ادوتویلت کارتیر پاشا ادیشن نویر اسپورت مردانه (Cartier Pasha Edition Noire Sport EDT For Men)

فرمولاسیون خنک و ترش این عطر مردانه با بوی تند و تیز مرکبات در میان پوشش نرمی از حس نمناک آب و دریا شروع می‌شود و حال‌وهوای هیجانی و ورزشی‌ را در خط بوی خارق‌العاده آن به ارمغان می‌آورد. اما درنهایت شادابی عطر با عرض اندام عناصر بادوام و شیکی همچون چوب صندل و چوب سدر پایان می‌یابد تا رایحه‌ای چوبی آروماتیک و شیک خلق شود.

نشاط و انرژیِ پنهان شده در تارو پود حجاب نرم عطر، از پیچ‌وتاب هنرمندانه ذره ذره مولکول‌های تشکیل‌دهنده آن به وجود آمده و با لطافت عجیب خود، تمام خستگی‌ها و کلافگی‌های مانده را از بدن مردان ورزشکار و فعال می‌زداید. این سبکی و شادابی عطر، با وجود آب دریا و مرکبات چیز دور از انتظاری نیست تا در میان کش‌وقوس آکوردهای غالب چوبی، رایحه آروماتیک و باطراوت آن، در سبک‌بالانه‌ترین حالت ممکن به روح ورزشکاران منتقل شود.

کمپانی کاتیر عطر پاشا ادیشن نویر اسپورت را در حجم کافی و بسیار مناسب معادل ۱۰۰ میلی‌لیتر در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است. از آنجا که این ادوتویلت مردانه طبع خنکی دارد، حجم آن برای مصرف سالانه در فصل‌های گرم و سوزان و یا در محیط‌های بسته مثل باشگاه مناسب است. در این‌صورت شما دیگر نیازی به هزینه اضافی کردن و خرید عطر جدید ندارید اما اگر شدیدا عطردوست هستید و مصرف‌تان زیاد است؛ بدون شک امکان تمام شدن در مدت کوتاه‌تری را نیز دارد.

 

 ادوتویلت کارتیر پاشا ادیشن نویر اسپورت مردانه

 

4- عطر ورساچه پور هوم (Versace Pour Homme)

این عطر مردانه دارای رایحه ای معطر سرخس گونه است و یک عطر مردانه می باشد که در سال ۲۰۰۸ میلادی به بازار عرضه شده و در زمان معرفی خود توانست به جایگاه بسیار ویژه ای در بین آقایان و حتی بانوان دست پیدا کند.

این عطر دارای رایحه خنک با قیمتی بسیار مناسب است که از این عطر می توانید به عنوان یک عطر ورزشی و اسپرت استفاده کنید و دارای یک رایحه ای پر شور و پویا می‌باشد که هم باعث می‌شود هنگام ورزش انرژی شما دو چندان شود و هم دمای بدن شما را در سطح مناسب نگاه می‌دارد.

 

 عطر ورساچه پور هوم

 

5-ادوتویلت گوچی بای گوچی اسپورت (Gucci by Gucci Sport EDT)

نت‌های مرکباتی مثل گریپ‌فروت و نت‌های آروماتیکی مانند سرو کوهی و خس‌خس‌، رایحه‌ای جنگلی به این عطر داده‌اند و آن را باسلیقه بسیاری از مردان جوان هماهنگ می‌کنند، چراکه حس ‌و حال قدم زدن یا دویدن در جنگلی سبز زیر نور آفتاب و در هوایی معتدل  را به آن‌ها انتقال می‌‌دهد.

با اسپری کردن کمی از این ادوتویلت مردانه بر روی پوستتان، روحیه ورزشی عجیبی در وجودتان ایجاد می‌شود و برای تلاش و فعالیت هرچه بیشتر تشویق می‌شوید. این عطر مردانه بیشتر مناسب گروه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال است و برای مصرف در روزهای آفتابی معتدل و یا ما‌ه‌های گرم سال پیشنهاد می‌شود، اما ازآنجا نت‌های تلخی دارد، خیلی مناسب فصل‌های سرد نبوده است.

آرام‌آرام نت‌های اولیه شروع به محو شدن می‌کنند و نت‌های میانی به‌جای آن‌ها ظاهر می‌شوند. رایحه‌ نت‌های میانی تلفیقی هنرمندانه از کنار هم قرار گرفتن نت‌های انجیر، دانه سرو کوهی و هل هستند که در ادامه نت‌های اولیه، رایحه عطر راکمی سنگین‌تر و تلخ‌تر می‌کنند. بو کردن رایحه این نت‌ها، احساس جسارت و اعتمادبه‌نفس بیشتری کرده.

در آخر نت‌های میانی کم‌رنگ‌تر شده و نت‌های پایانی جای آن‌ها را گرفته. نت‌های پایانی این ادوتویلت مردانه مانند نت‌های گیاهی قبلی، رایحه‌ای دل‌انگیز از نت‌های مشک پنیرکی مالو، نعناع هندی و خس‌خس است. این رایحه آروماتیک تلخ پخش بوی و قدرت اثر بیشتر عطر کمک کرده و آن را بادوام‌تر می‌کند.

 

ادوتویلت گوچی بای گوچی اسپورت (Gucci by Gucci Sport EDT)

 

سخن پایانی

برای انتخاب عطر برای ورزش حتماً دقت کنید که بهترین انتخاب را داشته باشید یک انتخاب خوب به وجود بیاید تا رایحه‌های آن عطر باعث آرامش شما و اطرافیانتان تولید کنید.

ثبت دیدگاه