پروفایل
هر گروه بویایی برای چه شخصیت‌ هایی مناسب است؟
اوژن استوار 4 تیر 1401 26 بازدید

 در این مقاله از فروشگاه عطر و ادکلن به شما توضیح خواهیم داد که هر گروه بویایی برای چه شخصیت‌هایی مناسب‌تر است. به عبارت بهتر؛ چه عطری متناسب باشخصیت من است؟

در بیشتر مواقع افراد رایحه عطر یا ادکلنی که هدیه گرفته‌اند را دوست ندارند. شاید کمی عجیب باشد، اما این موضوع کاملاً به آزمودن روانشناسي عطرها برمی‌گردد. اگر از هر فردی بپرسید که عطر خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، جواب این سؤال بسیار متفاوت از دیگران باشد. حتماً شما هم خانم‌هایی را دیده‌اید که جذب عطر یا ادکلن مردانه می‌شوند و یا برعکس، مردانی که جذب رایحه‌های زنانه می‌شوند. روانشناسی عطرها ثابت کرده که افراد با توجه به احساسات درونی و تیپ شخصیتی خود، جذب یک رایحه خاص می‌شوند.

اگر قصد دارید به‌عنوان هدیه برای همسر یا حتی دوستانتان عطر و ادکلن تهیه کنید، می‌توانید باکمی دقت در رفتار و احساسات آن‌ها، عطر یا ادکلن محبوبشان را انتخاب کنید. رایحه‌ای که همیشه با آن به یاد شما بیفتند، به‌نوعی امضای شما به محسوب می‌شود. عطر و یا ادکلن قبل از هر چیز باید به شما انرژی و حس مثبت انتقال دهد؛ برای راهنمای انتخاب عطر براساس ویژگی شخصیتی افراد، شما باید به میزان انرژی، احساسات و علایق فردی خود به آن دقت کنید.

برای مثال خوب است بدانید که افرادی جذب رایحه‌های تند و تلخ می‌شوند که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند و بسیار فعال هستند؛ یا افراد احساساتی و آرام در بیشتر مواقع جذب رایحه‌های ملایم می‌شوند. شما با آگاهی پیدا کردن از این موضوع، حتی می‌توانید به جنبه‌های پنهانی شخصیتی خود و اطرافیانتان خود دسترسی پیدا کنید.

 

چگونه ‍شخصیت‌های متناسب با هر گروه بویایی را تشخیص دهیم؟

پیش از آن‌که به بررسی عطرهای شرقی بپردازیم، لازم است بگوییم که عطر هر فرد نشان‌دهنده‌ی چیست. اگر اهل خرید عطر باشید، زمانی که با فردی جدید آشنا می‌شوید، می‌توانید عطری که از او استشمام می‌شود، در مورد شخصیت و خصوصیت اخلاقی او در ذهن خود، نظراتی دهید. 

عطری که هر فرد می‌زند، درواقع نشان‌دهنده‌ی حرف‌هایی است که در پشت چهره آن شخص پنهان‌شده؛ و درواقع شخصیت او را نشان می‌دهد. باید بگوییم که عطرها تنها یک اکسیر خوش‌بو و رنگ نیستند، بلکه ویژگی‌های ذاتی هر فرد را نشان دهند. به‌بیان‌دیگر، عطرها نشان‌دهنده‌ی سلیقه‌ی افراد هستند؛ و می‌توان گفت که بخش مهمی از استایل هر فرد را عطر تشکیل می‌دهد.

 

چگونه ‍شخصیت‌های متناسب با هر گروه بویایی را تشخیص دهیم؟

 

چگونه با عطر چهره خود را دل‌نشین و زیبا کنیم؟

 بوی بد می‌تواند حس ناخوشایند و حتی اضطراب را در فرد به وجود بیاورد. اگر فرد به دنبال راه‌حل درستی دراین‌باره بگردد و بتواند عطر مناسب شخصیت خود را پیدا کند، می‌تواند از ایجاد خلق‌وخوی بد و استرس را در خودداری کند؛ و به‌جای آن اثرات مثبت، حس خوب و آرامش را در خود به وجود بیاورد.

تمام این اثرات و حس‌های آرامش‌بخش در ضمیر ناخودآگاه هر فرد به وجود می‌آید. باید بگوییم نه‌تنها عطر مناسب می‌تواند بر روی شخصیت فرد، تأثیر مثبت بگذارد، بلکه بر روی دل‌نشینی چهره و زیبایی فرد نیز تأثیر بسیار زیادی دارد. 

به‌عنوان‌مثال اگر فردی متوجه شودکه عطرهای گروه شرقی برای او مناسب است و شروع به استفاده از این نوع عطرها کند، به‌مرور ازنظر زیبایی ظاهر به مقام بالاتری خواهد رسید. درواقع باید بگوییم نه‌تنها عطرهای شرقی، بلکه تمام عطرها اگر مناسب باشخصیت هر فردی انتخاب شود، می‌تواند در اعتمادبه‌نفس، زنانگی و مردانگی، حساس بودن و عاطفی بودن تأثیر زیادی داشته باشد و میزان این رضایت‌ها را به اطرافیان نشان دهید.

 

عطر متناسب باشخصیت من یا فرد موردنظر چیست؟

تصور کنید که قصد خرید عطر و ادکلن برای خود یا فرد دیگری رادارید. برای انتخاب عطر متناسب باشخصیت من یا فرد موردنظرتان، آزمودن روانشناسی عطر می‌تواند کمک زیادی به شما کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. شخصیت خلاق و پویا: افراد خلاق و پویا معمولاً بسیار فعال بوده و در بیشتر موارد سرزنده هستند. این افراد معمولاً جذب رایحه‌هایی با نت گل، چوب یا ادویه می‌شوند.

 

عطر متناسب باشخصیت من یا فرد موردنظر چیست؟

 

و شخصیت جدی و کلاسیک:

همان‌طور که از نام شخصیت کلاسیک مشخص است، این افراد معمولاً در جامعه به‌عنوان شخصیت‌های خشک و رسمی به نظر می‌رسند. حتماً در فروشگاه‌های عطر، دسته عطر و ادکلن های کلاسیک برخورد داشته‌اید. بله دقیقاً افراد جدی‌تر جذب این دسته نت‌ها و رایحه‌های کلاسیک می‌شوند.

شخصیت قوی و باثبات:

افراد قوی همان دسته از دوستانتان هستند که هرگز در برابر مشکلات زندگی سر خم نخواهند کرد و ناامید نمی‌شوند. معمولاً این گروه از افراد راه‌های متفاوت برای حل مشکلات خود و حتی جامعه هستند. رایحه تلخ مناسب‌ترین انتخاب برای این‌گونه افراد است. می‌توانید سراغ یکی از رایحه‌های قهوه، اسطوخودوس، کهربا، تنباکو و چرم بروید.

شخصیت آرام:

شخصیت‌های آرام کمی نیز اسرارآمیز به نظر می‌رسند، چراکه به‌راحتی نمی‌توان به درونی شخصیتشان پی برد. رایحه‌های ملایم که ترکیبی ازگل‌ها و میوه‌ها هستند، می‌توانند بهترین انتخاب برای این شخصیت باشد.

شخصیت خونگرم:

افراد خونگرم معمولاً در هر محفل و جمعی، به‌راحتی با افراد دوروبر خود ارتباط خوبی برقرارمی کنند و به گفتگو و خنده می‌پردازند. این گروه از افراد بیشتر جذب رایحه‌های شیرین می‌شوند. عطرهایی با رایحه‌های مرکبات، گل‌ها و رایحه‌هایی مانند وانیل، بهترین انتخاب برای این شخصیت‌ها محسوب می‌شوند.

 

آشنایی با گروه عطرهای شرقی

در این بخش ابتدا گروه بویایی شرقی را بیشتر توضیح می‌دهیم و خواهیم گفت که چه رایحه‌هایی در این دسته قرارگرفته‌اند.

ادویه‌های خوشبو، مثل گل‌دار، وانیل، چوبی، فوژه و تند در گروه بویایی شرقی قرارگرفته‌اند.

آکوردهای اورینتال، رایحه‌ی تندوتیزی دارند. این رایحه‌ها در میان دیگر عطرها، قدرت خاصی دارد. عطرهای شرقی جلوه‌ی خاصی در میان دیگر عطرها دارند. به دلیل تأثیرگذاری زیاد این عطرها، امروزه در میان عطرهای معروف جهان نیز از این دسته عطرها نام‌برده می‌شود.

معمولاً افرادی که در کشورهای آمریکایی و اروپایی حضور دارند، طرفدار گروه عطرهای شرقی هستند. به‌طوری‌که نسبت بیشتری از مشتریان این گروه، از این دو قاره هستند. بااین‌حال، افراد بسیاری در سراسر جهان برای خرید عطر، رایحه‌هایی از این گروه را انتخاب می‌کنند.

 

عطرهای شرقی چه تأثیری بر عواطف و احساسات دارند؟

حس لطافت و نرمی که درونی فرد مخاطب را به وجود می‌آورد به دلیل شیرین بودن عطرهای اورینتال است. حال زمانی که این شیرینی‌ها با ادویه‌های تندی همراه می‌شوند، در درون ذهن هر فرد، احساسی از جسارت را به وجود می‌آورد. حال اگر به یک عطر، طبع گرم نت‌های شرقی هم اضافه شود تا حد زیادی عواطف و احساسات فرد برانگیخته خواهد شد.

معمولاً عطرهای اورینتال شامل نت‌های ملموسی هستند که چندین برابر، جلوه عطر را بیشتر می‌کنند. نت‌هایی همچون وانیل، مشک، دارچین، کهربا و عود اگر نقش‌آفرینی در یک عطر را به عهده‌دارند. تمام این مواردی که تاکنون ذکر کردیم، باعث شده است که عطرهای شرقی جزء پرفروش‌ترین و تأثیرگذارترین عطرهای جهان در بازار امروز به‌حساب بیایند.

 

عطرهای شرقی چه تأثیری بر عواطف و احساسات دارند؟

 

آزمودن روانشناسی عطر

آزمودن روانشناسی در انتخاب عطر کمک می‌کند تا بهترین عطر و ادکلن را برای خود یا دیگران انتخاب کنید. ما در اینجا در آزمودن روانشناسی عطر به شما کمک می‌کنیم تا با توجه به خصلت اصلی فرد موردنظر خود، بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه به نت موردعلاقه تیپ‌های شخصیتی متفاوت اشاره‌کرده‌ایم:

1-افرادی باشخصیت کلاسیک: گل‌فام، طراوت‌بخش و آلدهید

2-افراد ریلکس: چوبی و آروماتیک

3-افراد ماجراجو: شرقی، کهربایی و گل‌فام غلیظ

4-افراد خلاق: گل‌فام، چوبی و ادویه‌ای

5-افراد عصیانگر: چرم و رایحه‌های خوراکی

6-افراد شیک پسند و خاص: رایحه‌ خز‌ه‌ها و چوب‌ها

 

چند نمونه از عطرهای شرقی زنانه و مردانه:

ادوتویلت او دس مرویلس بلو هرمس (Hermes Eau Merveilles bleue EDT)

تعطیلاتی آرام، نسیم خنک دریا، بالا و پایین شدن امواج روبه روی شما و برق زدن تل الو نور خورشید بر روی آب. حالا دیگر هوا گرم شده است و باید به اتاق هتل برگشت. درب اتاق که باز می‌شود، رایحه‌ای با طراوت و دل‌نشین از ملحفه‌های تمیز و سفید به مشام می‌رسد.

از پشت پنجره اتاق، هنوز می‌شود برق زدن تل الو اشعه‌ی خورشید را بر روی آب دریا مشاهده کرد. انگار دنیا همین‌جا و در همین لحظه متوقف‌شده است. انگار هر چه بیماری، ناراحتی، غم و سختی در دنیا بوده، اسباب خود را جمع کرده و دنیا پر از آرامش و آسودگی شده. او دس مرویلیس بلو در هر زمان و هر شرایطی آدم را مهمان یک تعطیلات دل‌نشین در کنار نسیم ملایم و امواج آرام دریا می‌کند که این لحظه‌های دل‌نشین را به وجودمی آورد.

عطر زنانه او دس مرویلس بلو در سال ۲۰۱۶ توسط برند فرانسوی و لوکس هرمس به بازار معرفی و عرضه شد. این ادوتویلت آروماتیک آبی فوق‌العاده، توسط عطر ساز برجسته، کریستین نا ژل (Christine Nagel) خلق شد. رایحه طراوت‌بخش آب دریا در کنار رایحه‌های چوبی و گیاه نعناع هندی، حس طراوت و جذابیت را در هم مخلوط کرده و نت این عطر را در برگرفته است.

 

ادوتویلت او دس مرویلس بلو هرمس (Hermes Eau Merveilles bleue EDT)

این ادوتویلت خنک، پخش بوی خوب و ماندگاری خیلی خوبی را دارد و برای استفاده در فصل گرم سال توصیه می‌شود. این عطر زنانه و محبوب از برند عطر و ادکلن هرمس، دارای رایحه دریایی و نت‌های گیاهی است و حس تازگی و نشاط را انتقال می‌دهد. با اولین اسپری از این عطر بر روی پوست خود، به‌سرعت متوجه نت‌ اولیه آن خواهید شد. در نت اولیه این عطر، از رایحه آب دریا استفاده‌شده.

رایحه میانی این عطر، از تک نت تلخ و تند گیاه نعناع هندی تشکیل‌شده است و باعث ایجاد احساس آرامش و طراوت می‌شوند. در انتهای مسیر ساختار رایحه‌ای این عطر، از نت چوبی برای دل‌انگیزتر شدن خنکی و ملایمی آن استفاده‌شده است. نت پایانی این عطر، احساس انگیزه لازم برای شروع کارهای جدید و قدم گذاشتن در مسیرهای تازه را در وجود شما ایجاد می‌کند. 

 

ادوتویلت اروس ورساچه مردانه (Eros Versace EDT For Men)

برند عطر  وادکلن Versace ادوتویلت مردانه خود را که در سال ۲۰۱۲ به بازار معرفی و عرضه کرد، با الهام گرفتن از خدای یونان باستان تولید کرده است. نام این ادوتویلت اروس (Eros) است و نام آن از نام خدای عشق در اساطیر یونان باستان گرفته‌شده است.

الهام گرفتن از خدای عشقِ یونان باستان، از سال‌ها قبل، توسط طراح بزرگ ورساچه، یعنی جیانی ورساچه (Gianni Versace) در این برند آغاز شد. جیانی، از زمانی که خانه‌ مد خودش را تأسیس کرد، تصمیم گرفت، لوگو از الهه مدو زا را طراحی کند و این لوگو را بر روی محصولات خود قرار دهد. این ذهنیت تا به امروز در محصولات ورساچه ادامه داشته و برای عطر اروس نیز تکرار شده است. 

عطر اروس، نماد مردی زیبا، جوان و قدرتمند است که شمایلی از او در پوستر تبلیغاتی این عطر به زیبایی خودنمایی می‌کند. شکل ظاهری شیشه ادوتویلت مردانه Eros، یادآور طراح‌های قدیمی است و تلاش می‌کند تا احساس انتقال به دوران اساطیر را در وجود افراد ایجاد کند.

 

ادوتویلت اروس ورساچه مردانه (Eros Versace EDT For Men)

 

این عطر، ادوتویلتی نسبتاً سنگین، کلاسیک، تنومند و درعین‌حال جذاب است. ادوتویلت اروس، رایحه‌ای شیرین و معتدل دارد. البته اعتدال آن بیشتر رو به خنکی است و برای استفاده در تمام طول سال مناسب است.

طراحی و فرمولاسیون این عطر توسط عطر ساز مشهور آرلین گویچارد (Aurelien Guichard) انجام‌شده است. گروه تبلیغاتی این عطر نیز با حضور مدل معروف جهان، برین شیمانسکی (Brian Shimansky) سروصدای فراوانی ایجاد کرد و باعث افزایش محبوبیت و فروش ادوتویلت مردانه اروس در دنیا شد. 

رایحه این عطر، علاوه بر ایجاد احساس شادی، هیجان، سرخوشی و درعین‌حال آرامش، دارای پخش بو و ماندگاری بسیار زیادی برخوردار است و برای استفاده روزانه، رضایت هر مرد توانا را جلب می‌کند. با اسپری کردن ورساچه Eros بر روی پوست خود یا محل نبضتان، رایحه خنک نعناع، سیب سبز و لیموترش زرد را به مشامتان انتقال خواهید داد. این ترکیب مرکباتی گیاهی، بسیار شیرین، شادی و طراوت‌بخش است.

رایحه اروس در مرحله پایانی، به سمت تلخی و شیرینی می‌رود و پس از مدتی، باکمی دقت، متوجه بوی وانیل، خزه درخت بلوط، خس‌خس و چوب سدر خواهید شد. این ترکیب چوبی و شیرین، آرامش و تعادل روحی زیادی را به شما انتقال می‌دهد.

 

ثبت دیدگاه