پروفایل
ادکلن مردانه با رایحه گرم و ملایم: معرفی 15 ادکلن با رایحه گرم و ملایم
اوژن استوار 20 شهریور 1401 12 بازدید

عطر ملایم مردانه که به عطر روز نیز معروف هستند، نسبت به عطرهای گرم و عطر مردانه تلخ، از بافت سبک‌تر و باطراوت‌تری برخوردارند. این عطرها، اکثراً از رایحه‌های مرکباتی و میوه‌ای ملایم تولیدشده و معمولاً درصد بالاتری الکل دارند. به همین دلیل بیشتر در قالب ادکلن و ادوفرش در دسترس هستند و اگرچه ماندگاری کمتری دارند، اما در عوض قدرت پخش بوی بالایی دارند.

برخلاف تصور تعداد مردم، عطرهای ملایم فقط برای استفاده خانم‌ها نیستند. دسته‌بندی عطر ملایم در رایحه‌های مختلف و متنوعی برای خانم‌ها و آقایان در دسترس است. این نوع عطر، برخلاف عطرهای غلیظ و تند، به‌واسطه‌ی بوی ملایمی که دارند برای دیگر افراد مزاحمت و حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.

 

ادکلن مردانه ملایم چگونه بوده است؟

درواقع انتخاب عطر به‌گونه‌ای نشان دادن شخصیت درونی شما به‌حساب می‌آید. افرادی که از عطرهای ملایم استفاده می‌کنند معمولاً بین دوستان خود از محبوبیت ویژه‌ای برخورد دار هستند و همچنین می‌توانند ارتباط اجتماعی زیادی با دیگران داشته باشند. این افراد به‌راحتی مسائل ناراحت‌کننده را فراموش می‌کنند و به مدت طولانی از مسئله‌ای ناراحت نمی‌مانند. چنین افرادی غالباً از اعتماد و احترام ویژه‌ای در میان اطرافیان خود برخوردارند.

 

برای چه افرادی عطر ملایم مردانه مناسب است؟

عطرهای ملایم صرفاً مخصوص خانم‌ها نیست وسعی در تولید عطرهای ملایم برای آقایان داشته‌اند که با استقبال بی‌نظیری در سراسر دنیا روبرو شدند. محدود کردن عطرها و رایحه‌ها به جنسیت افراد، با دنیای گسترده و شگفت‌انگیز عطرها در تضاد است. در این مقاله نیز قصد داریم بیشتر درباره عطرهای ملایم مردانه و اینکه برای چه موقعیت‌هایی مناسب است صحبت کنیم.

عطرهای شب در طول روز و براثر گرما ممکن است دستخوش تغییرات شیمیایی شوند و این تغییرات بر ماندگاری و بوی اصیل آن‌ها تأثیر بگذارد  به همین دلیل نیز  عطرهای ملایم به سبب ویژگی‌های خاص خود که در طول روز و براثر گرما دچار تغییر نشده و ماندگاری بیشتری دارند، بیشتر برای استفاده در روز توصیه می‌شوند.

 

ماندگاری ادکلن مردانه ملایم در پوست

نکته‌ای که در استفاده از ادکلن مردانه ملایم  مورد اهمیت است، نوع پوست شما بوده است. عطرها با توجه به نانتخاب عطر مناسب پوست و درصد رطوبت و چربی هر پوست می‌توانند ماندگاری و پخش بوی بالایی داشته باشند. همچنین نوع پوست نیز بر بوی عطر تأثیرگذار است.

 

1-پوست خشک:

ماندگاری عطرها بر روی پوست خشک کم می‌شود و پخش بوی عطر نیز تا حدی کمتر خواهد شد اما نکته‌ای این است که بوی خود عطر روی پوست خشک تغییر نخواهد. کرد اما اگر پوست خشکی دارید. می‌توانید قبل از استفاده از عطر، با استفاده از مرطوب‌کننده مناسب بدون بو، پوست خود را چرب کرده و با این کار تا حد زیادی ماندگاری و پخش بوی عطر را حفظ خواهید کرد.

 

2-پوست چرب:

ماندگاری و پخش بوی عطرها بر روی پوست چرب به‌خوبی حفظ می‌شود؛ اما ممکن است براثر واکنش‌هایی که عطر باپوست چرب به وجود می‌آورد، بوی عطر اندکی تغییر می‌کند. این امر چندان به چشم نخواهد آمد و به‌سختی قابل‌درک است؛ پس جای هیچ نگرانی نیست.

 

3-رنگ پوست:

رنگ پوست می‌تواند تأثیر زیادی بر ماندگاری و پخش بوی عطر داشته باشد. ماندگاری و قدرت پخش بوی عطر روی پوست‌های تیره بیشتر است و برعکس روی پوست‌های سفید و روشن این دو فاکتور به شکل قابل‌تمایزی کم می‌شود.

 

معرفی 15 عطر مردانه با رایحه گرم و ملایم 

 

1-عطر ملایم مردانه با ماندگاری بالا عطر مردانه کاپتان بلک

ادکلن کاپتان بلک رویالسکی نیز مناسب آقایانی بوده که رایحه‌هایی با طبع گرم می‌پسندند. این ادوتویلت با توجه به اینکه قیمت بسیار مناسبی دارد اما بسیار محبوب است و کیفیت آن بسیار فراوان بوده رایحه‌ی خاص این عطر که متمایل به تنباکو است و پس رایحه آن گیاهان جنگلی بوده، می‌تواند در ذهن همه‌ی کسانی که شمارا ملاقات می‌کنند ثبت شوند.

عطر مردانه کاپتان بلک

2- عطر مردانه دانهیل سیگنچر کالکشن عربین دیزرت

عطر ملایم مردانه با ماندگاری بالا یکی از متفاوت‌ترین و خاص‌ترین ادکلن هایی که توسط کمپانی دانهیل ارائه‌شده، ادوپرفیوم دانهیل سیگنچر کالکشن عربین دیزرت است. نت‌های آن تازگی سبز و مرکبات شروع این عطر از نت‌های ماندارین سبز و نارنج ساخته‌شده و درخشش آن از لیمو و نارنگی است. سایه گیاهی گلی رز ماری، چای سبز، بهارنارنج، چوب گرم، کهربا و نرمی مشک بوده است. طبع شرقی و گرم این پرفیوم در فصل سرد مناسب کرده است.

 

عطر مردانه دانهیل سیگنچر کالکشن عربین دیزرت

 

3- ادکلن مردانه ملایم  عطر مردانه بلو دِ شنل (Blue De Chanel)

عطرهای مردانه شانل مان ویژگی منحصربه‌فرد این عطر، ترکیب رایحه‌های معطر- چوبی با طراوت نشاط‌آور مرکبات در آن است. استفاده آن در ماه‌های زمستان یا تابستان مناسب باشد. بلو شنل به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که به شما اعتمادبه‌نفس دست‌نخورده بدهد. بلو شنل مردانه در سه نسخه‌ی ادوتویلت و ادوپرفیوم و پارفیوم  ارائه  بازار شده است.

 

عطر مردانه بلو دِ شنل (Blue De Chanel)

4- ادکلن مردانه ملایم عطر اسپرت بولگاری آکوا پور هوم ( Bvlgari Aqva pour homme)

آکوا بولگاری عطر با نت‌های ابتدایی ترکیبی از رایحه مرکباتی و ترش نارنگی، پرتقال و بهارنارنج شروع می‌شود که به عطر، قدرت پخش و خط بوی خارق‌العاده‌ای می‌بخشد. نت‌های میانی که بطن اصلی آکوا بولگاری تولیدشده شامل ترکیبی متفاوت از رایحه جلبک دریایی، کتان و اسطوخودوس است. نت میانی یادواره نسیم ساحلی این عطر را به وجود می‌آورد و در آخر نت‌های پایانی رایحه کهربای معدنی، مریم‌گلی و نت‌های چوبی است رایحه‌ای تلخ و دل‌نشین را رقم می‌زند که سبب ماندگاری بالای این عطر مردانه بولگاری خواهد شد.

 

عطر اسپرت بولگاری آکوا پور هوم ( Bvlgari Aqva pour homme)

5- عطر مردانه آکوا دی پارما کلونیا لدر

ادکلن مردانه ملایم و جذب و به یادمانی هست.که در خانواده عطری مرکبات معطر قرارداد. از اسانس این عطر می‌توان به پرتغال ، لیموترش سبز ، رز ، برگ درخت نارنج، سدر اشاره کرد .رایحه اولیه : پرتغال، لیموترش سبز.رایحه میانی: برگ درخت نارنج ،رز. رایحه پایانی :چوب گایا ، چرم ، سدر بوده است.

 

عطر مردانه آکوا دی پارما کلونیا لدر

 

6- عطر مردانه ملایم هوریزون اکستریم دیویدوف

این عطر مردانه ملایم مخلوطی از رایحه چرم و گیاهان است. رایحه چرم موجود در این عطر رایحه قالب را به‌طرف رایحه تلخی سوق می‌دهد اما دو رایحه مشک و رز ماری تلخی رایحه موردبحث را تا حدودی کنترل می‌کند. نت‌های آغازین گریپ‌فروت، رز ماری و ترنج بوده است و نت‌های میانی :جوز ، گیاه ناگارموتا ، چرم ، سدر بوده نت‌های پایانی :چوب صندل سفید و کهربا تشکیل‌شده است.

عطر مردانه هوریزون اکستریم دیویدوف

 

7- عطر مردانه ملایم کرید رویا

این عطر رویال به معنای سلطنتی است. رایحه عود داشته و طبع گرمی دارد و در گروه بویایی شرقی فوژه قرار دارد. اسانس اولیه آن از ترنج، لیموترش و فلفل صورتی؛ اسانس میانی از سدر، صمغ گالبانیوم و سنبل ختایی؛ و اسانس پایه نیز از مشک، چوب صندل سفید و عود تشکیل‌شده است.

 

8-عطر های ملایم مردانه جوپ هوم

عطر های ملایم مردانه یک عطر آلمانی گرم که از سال 1989 وارد بازار عطرهای گرم مردانه شد و با رایحه شرقی فوژه خود توانست به‌سادگی نظر بسیاری از آقایان شیک‌پوش و کلاسیک را به خود جلب کند. نت‌های میانی و پایانی بتوانند به‌خوبی، لطافت و خاص بودن خود را نمایان کنند. ما در عطر جوپ هوم با روایحی مانند مرکبات، هل، دارچین، وانیل، دانه تونکا، چوب صندل سفید، نعنا هندی، گل آفتاب‌پرست، گل برف و شکوفه پرتقال مواجه هستیم. 

 

9- عطر های ملایم مردانه دیویدف زینو

زینو با رایحه گرم، شرقی و چوبی خود، ‌گزینه شیکی برای حضور در مراسم‌های رسمی پاییزی و زمستانی محسوب می‌شود. این عطر از سال 1998 به بازار آمد و به‌سرعت نظر بسیار از آقایان خاص پسندی که عطرهای مطلقاً مردانه را می‌پسندیدند،‌  زینو در نت‌های مختلف خود،‌ روایحی مانند سالویا، ترنج، لاوندر، اقاقیای برزیلی، رز، شمعدانی، گل برف، یاس، وانیل، چوب صندل سفید، سدر و نعنا هندی را در کنار یکدیگر قرار داده‌شده است تا علاوه برگرمی و شیرینی دلپذیر خود،‌ پخش و ماندگاری بو بسیاری دارد. 

 

10- عطر گرم و ملایم مردانه گس بای مارسیانو مردانه

عطر گرم و ملایم مردانه . این عطر مردانه ارزان با تنوع رایحه‌ای که در خود جای‌داده است، می‌تواند به‌سادگی نظر افرادی باسلیقه‌های گوناگون را به خود جلب کند. گرمای ادویه‌ای موجود در گس بای مارسیانو،ترکیب رایحه ادویه و مرکبات، ترکیب معتدل و دلپذیری است که در این عطر به‌خوبی حس می‌شود. گس بای مارسیانو مردانه، روایحی مانند مشک، لاوندر،‌ بنفشه،‌ کهربا، نعنا هندی، زنجبیل،‌ چرم، فلفل سیاه، کارامبولا، بهارنارنج و رز ماری را در کنار ترکیبات ادویه‌ای جای داده است تا بتواند به‌سادگی، شیکی و وقار مردانه را برای شما رقم بزند. 

 

11- عطرهای ملایم مردانه امانوئل اونگارو پور هوم 3

عطرهای ملایم مردانه امانوئل اونگارو پور هوم 3 یا همان آنگارو لهوم 3، گرم و بسیار پرطرفدار است. لهوم 3 در گروه بویایی معطر گیاهی جای می‌گیرد و بوی شیرین و لطیف رزی که حس می‌شود،‌ نظر بسیار از افراد را به این عطر فرانسوی جلب کرده است.

آنگارو لهوم 3، با ترکیب روایح مرکباتی، گشنیز، لاوندر، رز، گل برف، شمعدانی، سدر، نعنا هندی، مشک، چوب صندل سفید، یاس، خزه درخت بلوط، خس‌خس و سالویا، ترکیبی گرم و درعین‌حال، شاد و لطافت گل‌ها و گیاهان موجود در آن، حس زیبای حضور در یک باغ گل تازه را برای آن‌ها و اطرافیان‌ تولید کرده. 

 

12- ادکلن های ملایم مردانه کالوین کلین وان شوک مردانه

این ادکلن های ملایم مردانه در سال 2011 به بازار آمد و در گروه بویایی شرقی ادویه‌ای جای گرفت. در نت آغازین وان شوک،‌ روایحی مانند خیار،‌ لاوندر و نارنگی یافا خودنمایی می‌کنند که از همان اول بتوانند گرمای نت‌های بعدی را تعادل ببخشند. در نت میانی،‌ رایحه فلفل و هل در کنار رایحه ریحان و گل اوسمانتوس جای گرفته‌اند ،‌ نت پایانی را با ترکیب تنباکو،‌ مشک، کهربا و نعنا هندی در کنار روایح چوبی به اتمام می‌رساند تا برازندگی آخر عطر خود را دوچندان کند. تنوع روایح پرشوری در این عطر قرار دارد.

 

13- ادکلن خنک و ملایم مردانه کرید وایکینگ

رایحه این ادکلن خنک و ملایم مردانه رایحه این عطر معتدل، در پی ساخت رایحه‌ای بوده است رایحه چوبی آروماتیکی که دارد، نت‌های شور آبی و چوبی که همه از دریاگرفته شده به‌علاوه نت‌های میوه‌ای و محل تجلی رایحه چوب خیس‌خورده شناور در دریا با حضور نمک است .نت میانی این عطر، ترکیبی ملایم و حاصل از نت‌های نعناع و گل رز است. نت پایانی با چوب صندل و اسطوخودوس تکمیل می‌شود و حس و حالی دریایی و نمکین ایجاد می‌کند. ترکیب رایحه این دو نت با حضور گیاه خس‌خس و نعناع هندی تشکیل‌شده است.

 

14- عطر مردانه اورتو پاریسی ترونی

اورتو پاریسی ترونی یک ادکلن گرم مردانه ،این ادکلن گرم مردانه جذاب تلخ با پخش بو و ماندگاری فوق‌العاده خوبی که دارد، می‌تواند به‌خوبی نظر دیگران را به شما جلب کند. این عطر در گروه بویایی شرقی چوبی جای گرفت. مراسم‌های رسمی و مناسبت‌های خاص عاشقانه می‌توانند زمان خوبی برای استفاده از این عطر بسیار شیک و باکلاس باشند.

 

15- عطر مردانه پارفومز د مارلی پگاسوس

این عطر در گروه بویایی شرقی فوژه جای گرفت. این ادکلن گرم مردانه  ترکیب روایح شیک و خاصی که در پارفومز د مارلی پگاسوس استفاده‌شده، باعث می‌شود تا این عطر به عطری ماندگار با پخش بوی مناسب باشد. در نت آغازین این ادکلن مردانه از رایحه ترنج، گل آفتاب‌پرست و زیره سبز استفاده‌شده است. نت میانی، رایحه اسطوخودوس را در کنار یاس و بادام جای‌داده است. در نت پایانی هم رایحه کهربا و وانیل، به‌خوبی در کنار چوب صندل سفید شامه نوازی می‌کنند  با یک ادکلن گرم مردانه شیک مواجه باشیم.

 

ثبت دیدگاه