پروفایل
عطر شب و عطر روز چیست؟+ چه تفاوتی باهم دارند؟
اوژن استوار 26 آذر 1401 17 بازدید

هیچ وقت برایتان پیش آمده است که هنگام خرید بهترین عطر زنانه به زمان استفاده از آن هم توجه کنید؟ البته منظورمان فصل‌های مختلف نیست. منظور ما دقیقاً استفاده از عطر در طول شب یا روز است. شاید شما هم بپرسید مگر فرقی بین عطر شب و عطر روز وجود دارد؟ پاسخ ما به شما مثبت است. بله. همان طور که بین لباس شب و لباس روز فرق وجود دارد، بین عطر شب و عطر روز هم تفاوت هست. اگر دوست دارید تفاوت این دو را بیشتر بدانید، در ادامه مقاله با ما باشید. در این نوشته قرار است با تفاوت عطر شب و عطر روز بیشتر آشنا شویم.

عطر روز دارای رایحه هایی هستند که اغلب برای محیط کار، مکان های عمومی، گردش روزمره، ورزش و موارد مشابه استفاده می شوند. این رایحه ها معمولا ملایم هستند، مانند رایحه میوه های تازه و گلی، و در بعضی موارد چوب های معطر. فلسفه ساخت این عطرها خوشبو شدن سطح پوست شما با ادکلن مردانه با رایحه گرم و ملایم است که در محیط های عمومی و محل کار در عین جنبه آراستگی که برای شخص فراهم می کند، مزاحمتی برای افراد پیرامون شما نداشته باشد. تصور کنید در محل کار یا مکان عمومی همه از عطرهای تند و مناسب شب استفاده کنند در این صورت تقریبا فضای غیر قابل تحملی ایجاد خواهد شد.

کاربرد عطر شب کاملاً متفاوت است. این عطرها مناسب مکان هایی هستند که فرد بعد از ساعات روز و کار وقت خود را سپری می کند، مانند مهمانی ها، رستوران ها، کلاب ها و غیره. در این محیط ها از لباس های شب یا رسمی استفاده می شود، افراد بیشتر به دنبال جلب توجه دیگران هستند بنابراین باید از رایحه های قوی تر و شاخص تر استفاده شود مانند عود، چرم، ادویه های شرقی، مشک، چوب های معطر و غیره.

در آخر همان طور که پوشیدن کفش اسپرت با لباس شب و یا استفاده از کراوات همراه با تی شرت نامانوس و عجیب است، در انتخاب عطرها برای مکان ها یا لباس های مختلف نیز باید دقت به خرج دهیم. همان طور که بین لباس شب و لباس روز فرق وجود دارد، بین عطر روز و عطر شب هم تفاوت هست.

 

لزوم ایجاد تفاوت در عطر شب و عطر روز

عطر  لا وی است بل LANCOME

لزوم ایجاد تفاوت در عطر شب و عطر روز چیست؟ اجازه دهید برای پاسخ به این پرسش نیز باز سراغ صنعت پوشاک برویم. تصور کنید قرار است به فروشگاه بروید یا با دوستتان قرار گذاشته‌اید که دور پارک قدم بزنید. کدام کفشتان را انتخاب می‌کنید؟ ترجیح می‌دهید کدام شلوارتان را بپوشید؟ اگر با کفش پاشنه‌بلند یا کت‌شلوار فاستونی و کراوات برای دویدن به پارک بروید، تصور دیگران درباره شما چیست؟ حتی اگر به نظر اطرافیان هم اهمیت ندهید، خودتان چند ساعت یا چند دقیقه می‌توانید چنین وضعی را تحمل کرده و دویدن را ادامه دهید؟

حالا عکس این قضیه را تصور کنید. در محل کارتان که یک اداره رسمی است، جلسه‌ای بین مدیران برگزار شده است. شما با گرمکن ورزشی وارد جلسه شوید. بازخورد و نگاه دیگران درباره شما چگونه است؟ اگر به مراسم عروسی دعوت شده باشید چطور؟ حاضرید با لباس راحتی منزل وارد مجلس عروسی دوست صمیمی‌تان شوید؟ اگر جواب شما منفی است، پس به‌راحتی می‌توانید بپذیرید که علت ایجاد تمایز و تفاوت بین عطر شب و عطر روز چیست. در واقع این مرزبندی‌ها برای تفکیک کارایی‌های مختلف انجام شده است.

 

لزوم ایجاد تفاوت در عطر شب و عطر روز

 

ویژگی عطر روز

عطر زنانه ورساچه برایت کریستال صورتی (Versace Bright Crystal)

اکنون که به لزوم ایجاد تفاوت بین عطر شب و عطر روز واقف شدید، لازم است ویژگی این دو را بدانید تا راحت‌تر بتوانید آن‌ها را از هم تشخیص دهید و در انتخابشان با مشکلی مواجه نشوید. عطرهای روز اغلب برای محیط کار، مکان‌های عمومی، گردش روزانه، ورزش، خرید، قدم‌زدن در پارک و نمونه‌های مشابه این‌ها استفاده می‌شوند. این عطرها معمولاً رایحه سبک و ملایمی دارند. رایحه هایی مانند میوه‌های تازه یا انواع گل‌ها و گاهی مواقع چوب‌های معطر، ترکیبات این عطرها را تشکیل می‌دهند.

این عطرها سطح پوست شما را با رایحه ملایم خود خوشبو می‌کنند. ماندگاری‌شان خیلی زیاد نیست و پخش بوی ملایمی هم دارند. در واقع هدف از استفاده از عطر روز، ایجاد آراستگی ظاهر برای افراد است در حدی که بوی آن اطرافیان را اذیت نکند. مسلماً یک عطر گرم و سنگین بعد از پیاده‌روی یا انجام ورزش با عرق بدن ترکیب شده و بوی ناخوشایندی ایجاد می‌کند. همچنین تصور کنید که یک عطر سنگین شبانه را در جلسه مدیران استفاده کرده باشید. بوی عطر شما همکارانتان را کلافه می‌کند و چه بسا همین موضوع نگرش افراد را درباره شما و تصمیماتتان تغییر دهد.

 

p163103-av-2-zoom

 

ویژگی عطر شب

عطر روغنی لامور Lalique-15ml

یکی از تفاوت‌های عطر شب و عطر روز در این است که عطر شب بیشتر مناسب مکان‌هایی است که شما بعد از ساعات اداری و کاری خود، در آنجا حاضر می‌شوید و وقت خود را سپری می‌کنید؛ مکان‌های رسمی مثل مهمانی‌ تولد، جشن عروسی، رستوران یا مهمانی‌های شبانه. همان طور که می‌دانید در این محیط‌ها بهتر است از لباس‌های شب یا رسمی‌تر استفاده کنید. در واقع اکثر افراد در چنین موقعیت‌هایی بیشتر به دنبال جلب توجه دیگران هستند؛ بنابراین باید رایحه های قوی‌تر و شاخص‌تر به کار ببرید.

برای محافل و مجالس رسمی بهتر است از بهترین عطر زنانه یا مردانه تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده شود؛ زیرا این گروه رایحه‌ها معمولاً بوی تندی دارند و حضور فرد را در یک محیط به‌وضوح نشان می‌دهند. همچنین در غالب مواقع این عطرها را لازم نیست تمدید کرد؛ زیرا ماندگاری و پخش بوی خوبی دارند. عود، چرم، ادویه‌های شرقی، مشک، چوب‌های معطر و غیره از جمله رایحه‌هایی هستند که در عطرهای مخصوص شب به کار برده می‌شوند. به عبارت دیگر به عطرهایی که بوی شکلات و میوه‌های تابستانی می‌دهند، عطرهای شیرین و گرم می‌گویند و به عطرهایی هم که از اسانس ریشه درختان و ادویه‌های تند شرقی درست شده‌اند، عطرهای تلخ می‌گویند.

 

ویژگی عطر شب

 

اهمیت استفاده از عطر روز در مقایسه با عطر شب

عطر بلک افغان  

این یک واقعیت انکارنشدنی است که ما نیمی از عمرمان را در روابط روزانه از جمله کار، خرید، گردش، ورزش و تفریح با دوستان صمیمی خود می‌گذرانیم. اگر از بخش خواب شبانه بگذریم، شاید فقط یک چهارم عمرمان یا حتی کمتر در مهمانی‌های خیلی شیک و رسم و رستوران‌های خاص بگذرد؛ بنابراین باید در انتخاب عطر روزانه دقت بیشتری کنیم. در این بخش چند نکته در زمینه انتخاب عطر برایتان مطرح می‌کنیم که توجه به آن تأثیر بسزایی در سلامت رابطه‌های شغلی و دوستانه شما خواهد داشت.

 

اهمیت استفاده از عطر روز در مقایسه با عطر شب

 

نکات مهم در استفاده از عطر روز

عطر زنانه استیل جنیفر لوپز

اولین نکته این است که در اولین جلسه مصاحبه شغلی خود از بهترین عطر زنانه یا مردانه ملایم و درعین‌حال تأثیرگذار استفاده کنید؛ زیرا معمولاً اولین‌ها در ذهن افراد می‌ماند و تصوری که فرد مصاحبه‌کننده از تیپ و عطر شما دارد، تأثیر بسیاری در میزان رضایتمندی وی از شما و نتیجه مصاحبه خواهد داشت.

نکته دوم انتخاب عطر برای حضور در باشگاه یا قدم‌زدن در پارک است. برای چنین مواقعی عطرهای سرد و ترش را انتخاب کنید. این عطرها ضمن اینکه شما را سر حال می‌آورند، در اثر تمرین زیاد و عرق‌کردن بدنتان، بوی نامطبوعی تولید نمی‌کنند.

سعی کنید برای خود عطر امضا داشته باشید. به این ترتیب در جلسات اداری و گردهمایی‌های مهم شرکتی، بوی عطر شما نماینده افکار و سلیقه شما خواهد بود و با شنیدن آن، دوستان و همکارانتان شما را به یاد خواهند آورد.

 

عطر زنانه استیل جنیفر لوپز

 

عطر شب زنانه

عطر زنانه کریستین دیور میس دیور چری ادو پرفیوم (Miss Dior Cherie Eau de Parfum Christian Dior)

عطر زنانه میس دیور چری یکی از عطرهای بسیار محبوب بین خانم هاست و اولین ورژن آن توانست فروش خوبی در سراسر دنیا داشته باشد .رایحه آن متشکل از میوه ها و مرکبات است که ردیف نت های اولیه شامل توت فرنگی و پرتغال ماندارین ،در نت های میانی شامل رز و یاس و در نت های پایانی شامل عنبر ،گلسنگ ،نعنای هندی ،خس خس و چوب صندل میباشد .این عطر توسط فرانسیس دیماچی در سال 2011 طراحی شده است و در رده اول لیست عطرهای شبانه ما قرار دارد .

 

عطر زنانه کوکو پرفیوم شنل (Coco Perfume Chanel)

این عطر زنانه خاص در سال 1984 طراحی و عرضه شد اما همچنان در صدر پرطرفدارهای دنیا قرار دارد .رایحه فرانسوی خاص آن مناسب شب بوده و از گروه عطرهای شرقی است .در نت های اولیه شامل رز ،یاس ،پرتقال ماندارین ،هلو و تخم گشنیز ،در نت های میانی شامل رز ،میخک ،شکوفه پرتقال ،ادویه میخک و درخت گل ابریشم و در نت های پایانی شامل اوپوپوناکس ،لوبیای تونکا ،چوب صندل ،عنبر ،مشک زباد ،لادن و وانیل است .عطری است با سبک کلاسیک و بسیار مناسب شب ها به خصوص شب های سرد زیرا جلوه گرمای بیشتری خواهد داشت .

 

عطر زنانه کوکو پرفیوم شنل (Coco Perfume Chanel)

 

سخن پایانی

در این مقاله به تفاوت عطر شب و عطر روز و لزوم استفاده از هرکدام پرداختیم. همچنین با بیان ویژگی هر کدام، شما را در مسیر انتخابتان راهنمایی کردیم.شما میتوانید بهتر عطر ها را فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن ایران پرفیومز خریداری کنید.

 

ثبت دیدگاه